Beşiktaş Divan Kurulu Üyeliği Düşenlerle İlgili Yeni Gelişmeler - Son Dakika

Beşiktaş Divan Kurulu Üyeliği Düşenlerle İlgili Yeni Gelişmeler

23.06.2017 14:44
Beşiktaş Divan Kurulu Üyeliği Düşenlerle İlgili Yeni Gelişmeler, System.String[]

Beşiktaş cephesi : "Üyelere savunma hakkı verilmemiş ve karar defterine yazılmamış"Levent Erdoğan: "Tüzük tadil gerekir karar hukuksuzdur rahatsızlık verir"Rahmi Koç'tan teşekkür mektubu ALİ DANAŞ - İSTANBUL DHABeşiktaş'ta Divan Kurulu üyeliği düşen isimlerle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Beşiktaş cephesi : "Üyelere savunma hakkı verilmemiş ve karar defterine yazılmamış"

Levent Erdoğan: "Tüzük tadil gerekir karar hukuksuzdur rahatsızlık verir"

Rahmi Koç'tan teşekkür mektubu

ALİ DANAŞ - İSTANBUL DHA

Beşiktaş'ta Divan Kurulu üyeliği düşen isimlerle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Yalçın Karadeniz'den sonra olağanüstü seçim ile işbaşına gelen Tevfik Yamantürk üyeliği düşen isimlere gönderdiği davet mektubu ile tekrardan Divan Kurulu toplantılarına katılabileceklerini bildirmişti.

Beşiktaş Yönetim Kurulu ve kulüp hukukçuları ile yapılan çalışmalar sonrasında alınan yeni kararla tüzük tadiline gerek kalmaksızın, üyeliği düşenlerin Divan Kurulu üyelik hakları geri teslim edilmiş oldu.Ancak 13 Haziran'da alınan ve bir mektupla üyelere bildirilen bu karar hukuksal anlamda tartışılmaya devam ediyor.

Beşiktaş cephesi : "Üyelere savunma hakkı verilmemiş ve karar defterine yazılmamış"

Beşiktaş yönetimi ve Divan Kurulu alınan bu karar ile aralarında Rahmi Koç, Erdoğan Demirören, Nevzat Demir, İsmail Ünal ve Metin Keçeli gibi camianın önde gelen isimlerin olduğu 380'i aşkın üyenin yeniden kulübe kazandırıldığını ve bu kararın hukuki olduğunu savunuyor.Kararın hukuki olduğuna dayanak olarak ta üyeliği düşürülen kişilere hiç bir şekilde savunma hakkı verilmediğini ve Yalçın Karadeniz döneminde bu atılmaların karar defterine yazılmadığını gösteriyor.O dönemde yapılan uygulamalarla hukuksal bir boşluk doğduğunu ve şimdi alınan yeni kararla birlikte hukuksal boşluğun ortadan kaldırıldığı da Beşiktaş Divan ve yönetim kanadından gelen bilgiler.

LEVENT ERDOĞAN: "TÜZÜK TADİL GEREKİR KARAR HUKUKSUZDUR RAHATSIZLIK VERİR"

Beşiktaş'ta 3 dönem yönetim kurullarında görev yapan ve hukuksal konulardan sorumlu olan eski asbaşkan ve avukat Leven Erdoğan ise konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede "hepimiz Rahmi Koç, Erdoğan Demirören,Nevzat Demir,Metin Keçeli gibi isimlerin Divan Kuruluna tekrar kazandırılmasını istiyoruz.Ama maalesef bu şeklide alınan karar hukuksuzdur ve yine kulübün başını ağrıtacaktır" ifadelerini kullandı.

"Kulübe mal olmuş değerli isimlerin mutlaka korunması ve bu şekilde üyelikten atılamaması gerekirdi" diye konuşan Erdoğan " ama herkesin unuttuğu bir şey var.Tüzüğe bu maddeyi koyduran başkan Fikret Orman'ın kendisidir.Şimdi işler bu noktaya gelince sanki Divan Kurulu bu işi yapmış, suç onlarınmış gibi davranıp yeni karar çıkartıp bu kişileri Divan kuruluna geri aldırmak istiyor.İnsanlar hata yapabilir ama hatadan dönmek bu şeklide hukuksuz kararlarla olmaz.Tüzük açık ve net ifadeler içerir.Üyeliği düşen bu kişilerin tekrar affedilmesi için gerekli olan tek şey yeniden tüzük tadil yapıp o maddeyi ortadan kaldırmaktır.Bu kişiler yine tüzük kararı ile kulübe geri kazandırılabilir.Yoksa yeni alınan karar uygulansa ve hiç kimse ses çıkarmasa bile eninde sonunda dernekler masası bu duruma el koyar ve 'hukuksuz iş yapıyorsunuz' der her şeyi iptal eder.O zaman da daha büyük kaos olur.Buna gerek yok.Tüzük tadil için kongreyi toplamak çok zor bir şey değil.Başkan Fikret Orman şimdiye kadar tüzük tadili neden yapmadığını Beşiktaş camiasına açıklamalı" dedi.

RAHMİ KOÇ'TAN TEŞEKKÜR MEKTUBU

Bu arada alınan yeni kararla Divan Kurulu üyelik haklarını yeniden kazanan üyeler Divan Kurulu ve Beşiktaş yönetimine teşekkür ediyor. İş adamı Rahmi Koç'un Divan Kurulu Başkanlığına ve Yönetim Kuruluna bir mektup yazarak Divan üyelik haklarının geri verilmesinden dolayı teşekkür ettiği öğrenildi. Yine aynı şekilde Nevzat Demir, Metin Keçeli başta olmak üzere bir çok ismin de gerek mektup, gerek mail ve mesaj yolu ile Divan'a ve yönetime teşekkürlerini ilettikleri de gelen bilgiler arasında.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Beşiktaş Divan Kurulu Üyeliği Düşenlerle İlgili Yeni Gelişmeler - Son Dakika


Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti 300 kişinin katıldığı ve tam 5 gün süren swinger partisi, ülkeyi alarma geçirdi! Korona vakaları arttı