Beşiktaş'ın Eski Teknik Direktörü Toshack, Beşiktaş-Galatasaray Derbilerini Unutamıyor - Son Dakika

Beşiktaş'ın Eski Teknik Direktörü Toshack, Beşiktaş-Galatasaray Derbilerini Unutamıyor

30.11.2018 13:39

Beşiktaş'ın eski teknik patronu John Benjamin Toshack, Türkiye'deki futbol atmosferini unutamadığını söyledi. Galli çalıştırıcı, Beşiktaş-Galatasaray derbilerini işaret ederek, çok ateşli bir ortam olduğunun altını çizdi.

Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı ünlü teknik direktör John Benjamin Toshack, Daily Mail Gazetesi'ne uzun bir röportaj verdi. Özellikle futbolculuk yıllarında Liverpool ile adı anılan ve 1997-99 yılları arasında Beşiktaş'ta görev yapan Galli teknik adam, samimi açıklamalarda bulundu.

Hem futbolculuk hem de teknik adamlık kariyeri boyunca gördüğü en ateşli atmosferi Türkiye'de gördüğünü söyleyen Toshack, "Türkiye'de Beşiktaş'ta çalıştığım dönemlerde Galatasaray ile oynadığımız İstanbul derbisi en ateşli olanıydı. Fenerbahçe derbileri de öyleydi. Yine Fas'ta çalışırken Casablanca derbilerinde ilginç bir atmosfer oluyordu. Ama Galatasaray derbileri başka, öyle bir atmosfer başka yerde görmedim" diye konuştu.

"REAL MADRİD'İ ÇALIŞTIRMAK HARİKAYDI"

Futbol kariyerinde Liverpool'un farklı bir yerde olduğundan bahseden tecrübeli futbol adamı, " Real Madrid'i çalıştırmak harikaydı. Yine 10 seneye yakın İspanya'da Bask bölgesinde kaldım. Ancak Liverpool günlerim hayatımın en iyi günleriydi" dedi. Toshack, hayatında en iyi çalıştığı genç futbolcunun da Iker Casillas olduğunu söyledi.

Beşiktaş'ın Eski Teknik Direktörü Toshack, Beşiktaş-Galatasaray Derbilerini Unutamıyor

Son Dakika Spor Beşiktaş'ın Eski Teknik Direktörü Toshack, Beşiktaş-Galatasaray Derbilerini Unutamıyor - Son Dakika Spor


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim