Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi: "Gidenler ve gelenler tablosunda 8 milyon avro tasarruf sagˆladık" - Son Dakika

Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi: "Gidenler ve gelenler tablosunda 8 milyon avro tasarruf sagˆladık"

02.11.2020 11:51
Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi:

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer döneminde futbol takımında 8 milyon avro tasarruf sağladıklarını belirtti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer döneminde futbol takımında 8 milyon avro tasarruf sağladıklarını belirtti.

Çebi, Beşiktaş dergisinin kasım ayı sayısındaki yazısında, futbol takımının hem kadro yaşını gençleştirdiklerini hem de kadrodaki mali yükü önemli ölçüde azalttıklarını ifade etti.

İlerleyen sezonlarda da tasarrufa devam edeceklerini aktaran Çebi, şunları kaydetti:

"Kulu¨bu¨mu¨ze uygun sporcuları bu¨nyemize katarak var oldugˆumuz brans¸larda kadrolarımızı hazır hale getirdik. Pandemi sebebiyle normalden daha kısa ve sıkıs¸ık bir transfer do¨nemi olmasına ragˆmen aktif bir transfer do¨nemini geride bıraktık. Planlamalarımız dogˆrultusunda, yeni sezonda gec¸mis¸ sezona nazaran hem kadro yas¸ımızı genc¸les¸tirdik hem de kadrodaki mali yu¨ku¨mu¨zu¨ o¨nemli o¨lc¸u¨de azalttık. Gidenler ve gelenler tablosunda 8 milyon avro tasarruf sagˆladık. O¨nu¨mu¨zdeki sezonlarda da tasarruf sagˆlamaya devam edecegˆiz."

Basketbol ve amatör şubeler

Amatör şubeleri kendi kendilerine yetebilen bir organizasyon haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Çebi, "Basketbol A takımımızda da nihai amacımız gelir-gider dengesini olus¸turmak ve Tu¨rk basketboluna katkı sagˆlamaktı. Bugu¨n geldigˆimiz noktada, birbirinden yetenekli genc¸ oyunculardan olus¸an kadromuzda bu denkligˆi olus¸turduk ve basketbol s¸ubemizin kulu¨be olan maddi yu¨ku¨nu¨ bir nebze olsun azalttık. Basketbol ve digˆer amato¨r s¸ubelerimizi kendi kendine yetebilen birer organizasyon haline getirmek ic¸in c¸alıs¸maya devam edecegˆiz. Ayrıca, u¨c¸ degˆerli genc¸ oyuncumuzu da A Milli Takım'a go¨ndermenin gururunu yas¸adık. I·c¸inde bulundugˆumuz sıkıntılara ragˆmen genc¸les¸me, o¨ze do¨nme ve gelir-gider bu¨tc¸emizin denkligˆi amacına uygun bir s¸ekilde devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"Uzun vadede kalıcı bas¸arılar c¸ok uzakta degˆil"

Siyah-beyazlı camiadan sabır ve inanç isteyen Çebi, şunları aktardı:

"Su¨rdu¨ru¨lebilir bas¸arı ic¸in planlı, programlı, genc¸leri o¨nemseyen bir mu¨cadelenin ic¸erisinde oldugˆumuzu camiamıza belirtmek isterim. Kimseye muhtac¸ olmayacagˆımız, bas¸ımızın dik olacagˆı bir du¨zen ic¸in sabır ve inanc¸ gerekir. Camia olarak aynı amac¸ dogˆrultusunda birlik ve beraberlik ic¸inde olmalıyız. Sadece bugu¨nu¨ degˆil, Bes¸iktas¸'ın yarınlarını da gu¨zelles¸tirmek ic¸in yola c¸ıktıgˆımız bu su¨rec¸te tekrar ve tekrar sizlerin destegˆine ihtiyacımız oldugˆunu belirtmenin ehemmiyeti bu¨yu¨k. Uzun vadede kalıcı bas¸arılar, inanıyorum ki c¸ok uzakta degˆil."

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi: 'Gidenler ve gelenler tablosunda 8 milyon avro tasarruf sagˆladık' - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'la görüşen Saadet Partili Asiltürk'ün ittifak açıklamalarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: İnşallah çatlaklar olmaz Son Dakika: Başakşehir'i 2-1 mağlup eden Trabzonspor Süper Kupa'yı müzesine götürdü Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme İşsizlikten isyan eden ünlü model "Aklımı kaybediyorum" diyerek pencere önünde üstsüz poz verdi