Son Dakika Haberleri: Beşiktaş, Kulübü FIFA'ya Şikayet Etmeyen 2 İsme Zam Sözü Verdi

Beşiktaş, Kulübü FIFA'ya Şikayet Etmeyen 2 İsme Zam Sözü Verdi

1 ay önce

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, alacakları için kulübü FIFA'ya şikayet etmeyen Dorukhan Toköz ve Güven Yalçın'a zam sözü verdi.

Beşiktaş'ı bu sezon FIFA'ya şikayet etmeyen oyuncu neredeyse kalmamıştı. Ekonomik anlamda çok sıkıntılı bir süreç yaşayan ve futbolcuların ücretlerini ödemekte çok zorlanan siyah-beyazlı yönetim sürekli FIFA'lık olmuştu. Bu sezon Pepe, Babel, Adriano, Quaresma, Karius, Medel, Love, Tolgay Arslan ve Gökhan Töre alacakları sebebiyle kulübü FIFA'ya şikayet etmişti.

Türkiye'de yer alan habere göre; Yeni sezonda kadrodaki yüksek maliyetli oyuncuların çoğuyla yollarını ayırmayı planlayan yönetim, finansal zorlukların yaşandığı dönemde şikâyetçi olmayan ve performanslarıyla takıma büyük katkı veren iki genç oyuncuyu ödüllendirecek. Böyle bir dönemde çok az ücretlere oynayan Dorukhan Toköz ile Güven Yalçın'ın performansı gönüllere taht kurdu. Yılda 350 bin euro kazanan Dorukhan ile 65 bin euroya imza atan Güven'e zam yapılması kararlaştırıldı.

ÖDÜL SİSTEMİ

Fikret Orman ve ekibi zam için mayıs ayındaki seçimi bekliyor. Zam sözü alan Dorukhan ile Güven'in büyük memnuniyet duyduğu da gelen bilgiler arasında.

Yönetimin bu hamlesi takımdaki diğer gençleri de motive etme anlamı taşıyor. Gelecek sezonlarda da uygulanması planlanan ödül sistemi sayesinde ara transfer döneminde kadroya katılan 19 yaşındaki Muhayer Oktay'ın yanı sıra altyapıdan A Takım'a yükselen Utku Yuvakuran, Ersin Destanoğlu, Rıdvan Yılmaz, Alpay Çelebi, Hüseyin Seyliğli, Ege Atlam, Erdoğan Kaya, Mertcan Açıkgöz, Kartal Kayra Yılmaz, Oğuzhan Aydoğan, Oğuzhan Akgün ve Bülent Üçüncü gibi isimlerin daha da hırslandırılması amaçlanıyor.

Mitroglou'dan Fatih Terim'e: Forma Verilmeyecekse Dönerim

Fenerbahçe, Galatasaray'ın Söz Kestiği Babel İçin Devreye Girdi

Beşiktaş, Kulübü FIFA'ya Şikayet Etmeyen 2 İsme Zam Sözü Verdi
Haber Yayın Tarihi : 20.04.2019 01:08 Sosyetenin En Tanınan İsimlerinden Deniz Keskin, Evinde İntihar Etti Ünlü İsimler, Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'nun Konuk Olduğu Yayını Erken Bitirdiği İddiasına Tepki Gösterdi İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Samanyolu TV'de Çalıştı" İddiasına Yanıt: Konuk Olarak Katıldım, Çalışmadım