Beşiktaş Kulübü, PFDK'ye sevk edildi - Son Dakika

Beşiktaş Kulübü, PFDK'ye sevk edildi

10 gün önce

TFF'nin Göztepe-Beşiktaş maçını tekrar etmemesinin ardından adeta federasyona savaş açan Beşiktaş Kulübü, sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Beşiktaş Kulübü ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Ayrıca TFF, Fenerbahçe Kulübü ve Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş'ı da PFDK'ye sevk etti.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 13.02.2020 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde ve sosyal medya hesabında yayınlanan "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü Başkanı AHMET NUR ÇEBİ'nin 13.02.2020 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde ve sosyal medya hesabında yayınlanan "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine verilmiştir.

FENERBAHÇE

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü'nün 11.02.2020 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-GMG KIRKLARELİSPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu Müsabakaları Statüsü'nün 6/13. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

HASAN ŞAŞ

GALATASARAY A.Ş. Kulübü antrenörü HASAN GÖKHAN ŞAŞ'ın 12.02.2020 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-AYTEMİZ ALANYASPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 14.02.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Beşiktaş Kulübü, PFDK'ye sevk edildi
Haber Yayın Tarihi: 14.02.2020 05:52 

YORUMLAR (7)
  • Adalet nerede..?: oldu olacak kapatın kulübü ya.sırayla bir febe bir gese olsun şampiyon.aymazlıktır bu.mevcut kuralı uygulamayıp hak yiyip emek çalıyorsunuz bir de hakkını savunanı pfdk ya sevk....ancak Türkiye de olur bu saçmalık.ama bu düzen de yıkılacak elbet Cevap Yaz 8 3 Yayından Kaldır
  • Acil istifa: Zaten Türkiye de futbol diye birşey yoktu, olanıda siz bitirdiniz. Nefret ettim be sayenizde. Bırakın kardeşim siz bu işi. Futbolu futboldan gelenler yönetsin. Sen git inşaat yap be özdemir Cevap Yaz 7 2 Yayından Kaldır


Son Dakika

Ece Erken, evli olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile aşk yaşadığını itiraf etti
Kevin N'Koudou: "Trabzonspor maçından sonra 2 gün uyumadım" Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Rıdvan Dilmen'in Sörloth ile ilgili söylediği sözlere yanıt verdi Sergen Yalçın, önümüzdeki sezon Elneny'nin yerine Fatih'i oynatacak