Beşiktaş Meydanı'nda bulunan Ortaköy'e bağlayan köprü tehlike saçıyor - Son Dakika

Beşiktaş Meydanı'nda bulunan Ortaköy'e bağlayan köprü tehlike saçıyor

08.04.2021 15:30
Beşiktaş Meydanı'nda bulunan Ortaköy'e bağlayan köprü tehlike saçıyor, System.String[]

Radyo Trafik gönüllü muhabirleri Beşiktaş Meydanı'nda bulunan ve Yıldız'dan gelen akımı Ortaköy'e bağlayan köprünün alt tarafının tehlike saçtığını bildirdi.

Yıllardır Yıldız tarafından gelen akımı Ortaköy'e bağlayan köprünün altındaki betonlar yer yer dökülmüş ve köprü demirleri tamamen ortaya çıkmış vaziyette…

"1979'DEN BERİ KALICI BAKIM YAPILMADI"

Gönüllü muhabirlerimizin iddiası üzerine korku saçan köprünün görüntüleri ile görüşüne başvurduğumuz Porf. Dr. Mustafa Ilıcalı ise 1979'den bu yana köprüyü yakinen bildiğini ancak bu süre zarfı içerisinde herhangi bir kalıcı bakım hatırlamadığını söyledi. Ben de bir Beşiktaş sakiniyim diyen Ilıcalı; "Köprünün betonları dökülmüş, deformasyonlar var. Görüntülere göre, acilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından taşıyıcı sistemin, betonarme sistemin dayanımına ilişkin bir test yapılıp çalışmalara başlanması gerekiyor. Bu köprü çok büyük bir trafik taşıyor, altından her gün on binlerce yaya geçiyor. Böyle bir kritik yerde telafisi mümkün olmayan bir olay yaşanabilir. Böyle bir olaya meydan vermemek için İBB'nin gerekirse üniversitelerden destek alarak güçlendirme çalışmalarına başlaması gerekiyor. Veya deprem gerçeği de düşünülerek yeniden bir planlama da söz konusu olabilir." dedi.

İBB: YIKIM KARARI ALINDI, SÜRECİ HIZLANDIRACAĞIZ.

Köprü konusunda gönüllü muhabirlerimizden gelen ihbarları ilettiğimiz İBB yetkilileri ise köprünün yıkımı için Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) kararının alındığını söyledi. Yetkililer, tehlike saçan köprünün görüntüleri üzerine sürecin hızlandırılacağını açıkladı.

Beşiktaş Meydanı'nda bulunan Ortaköy'e bağlayan köprü tehlike saçıyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Beşiktaş Meydanı'nda bulunan Ortaköy'e bağlayan köprü tehlike saçıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabını kapattı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabını kapattı Son Dakika: 82 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı Son Dakika: 82 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1915 olayları mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1915 olayları mesajı Niyet etmeden oruç tutulur mu? Yazar Mehmet Fatih Çıtlak yanıtladı Niyet etmeden oruç tutulur mu? Yazar Mehmet Fatih Çıtlak yanıtladı Son Dakika: Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası tam kapanma sinyali verdi Son Dakika: Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası tam kapanma sinyali verdi Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Lübnan'da ekonomik kriz derinleşiyor! Vatandaşlar rögar kapaklarını çalarak hurdacılara satıyor Lübnan'da ekonomik kriz derinleşiyor! Vatandaşlar rögar kapaklarını çalarak hurdacılara satıyor Bak sen pişkine! 2 milyar dolarla sırra kadem basan Kripto Tosuncuk neler söylemiş neler Bak sen pişkine! 2 milyar dolarla sırra kadem basan Kripto Tosuncuk neler söylemiş neler