Son Dakika Haberleri: Beşiktaş Şampiyonlar Ligi Geliri, Şimdiden Geçen Seneyi Solladı

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi Geliri, Şimdiden Geçen Seneyi Solladı

2 ay önce

Şampiyonlar Ligindeki temsilcimiz Beşiktaş, bu sezon yaklaşık olarak 170 milyon TL kazandı, geçen sezonu şimdiden solladı.

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne giriş parası olarak  Türkiye'nin tek takımı olduğu için 22 milyon euroluk yayın gelirini kasasına koyan  Beşiktaş, performans paralarıyla birlikte büyük bir gelirin sahibi oldu.

Beşiktaş, 22 milyon euroluk yayın gelirinin yanı sıra gruplara katıldığı için 12,7 milyon euro başarı primi de elde etti.  Siyah beyazlılar, santra yapmadan 34,7 milyon euro'yu kasasına koydu.

SADECE MAÇLARDAN 4,5 MİLYON EURO

3'te 3 yapan ve 9 puan alan  Beşiktaş, galibiyet başına 1,5 milyon eurodan toplam 4,5 milyon euro kazandı.  Beşiktaş'ın bu sezon UEFA'dan kazandığı toplam rakam 39,2 milyon euro, yani yaklaşık olarak 170 milyon TL Gruptan çıkmaya çok yaklaşan  Beşiktaş, eğer son 16 takım arasına kalırsa, ayrıca 6 milyon euroluk gelir elde etmiş olacak.

GEÇEN SEZONU ŞİMDİDEN SOLLADI

Geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde toplam 34 milyon euro kazanan  Beşiktaş, böylece 3 maç geride kalmasına rağmen geçen sezonu geride bırakmış oldu.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

13 Yaşındaki Sınıf Arkadaşının Tecavüzüne Uğrayan 11 Yaşındaki Kız Hamile Kaldı Sevgilisini Bıçaklayıp Çıplak Halde Cama Çıkan Genç Kız: Bana Tecavüz Etti
Erdoğan, Semih Kaplanoğlu'nun Elini Sıkmayan Meltem Cumbul'u Eleştirdi: Nezaket Fukarası