Son Dakika Haberleri: Beşiktaş'taki Terör Saldırısı Davasında Karar Açıklandı (1)

Beşiktaş'taki Terör Saldırısı Davasında Karar Açıklandı (1)

6 gün önce

Haber: Serpil KIRKESER / Kamera: İstanbul DHABeşiktaş'taki terör saldırılarıyla ilgili 4 sanık 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 4 bin 890'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Beşiktaş'taki Terör Saldırısı Davasında Karar Açıklandı (1), System.String[]
Haber: Serpil KIRKESER  /  Kamera:   İstanbul DHA

Beşiktaş'taki terör saldırılarıyla ilgili 4 sanık 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 4 bin 890'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

İstanbul'da 10 Aralık 2016'da oynanan Beşiktaş - Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park çevresinde meydana gelen ve 39'u emniyet mensubu, 47 kişinin şehit olduğu, 243 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısına ilişkin 24'ü tutuklu 27 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti,  4 sanığı 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve  4 bin 890'ar yıl hapis cezasına çarptırdı. Bazı sanıkların dosyasının ayrılmasına karar veren mahkeme heyeti, diğer sanıkları da değişik suçlardan değişik oranlarda hapis cezalarına çarptırdı. Bir sanığın da tahliyesine hükmedildi. 

İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada  tutuklu sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 12:47 Kaynak: DHATürk Polis Teşkilatı'ndan Kilink İstanbul Paylaşımı Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım "Canlı Yayında Tartışır mısınız?" Sorusunu Yanıtladı WhatsApp'tan Kullanıcıları Kızdıracak Karar: 2020 Yılında Reklam Geliyor Meteoroloji'den Sağanak Yağış Uyarısı! Sabah Saatlerinde Başlayacak