Son Dakika Haberleri: Beşiktaşlı Talisca'nın Kartı İptal Edilirse Hakem Alper Ulusoy Sezonu Kapatacak

Beşiktaşlı Talisca'nın Kartı İptal Edilirse Hakem Alper Ulusoy Sezonu Kapatacak

11 ay önce

Beşiktaş, Atiker Konyaspor maçında sarı kart gören Talisca için PFDK'ya başvurdu. Kart iptal edilirse hakem Alper Ulusoy bu sezon bir daha maç alamayacak.

Beşiktaş, Talisca'nın kartının iptali için uğraşan siyah beyazlılar istediğine ulaşırsa, Alper Ulusoy'un bu sene maç alması da zora girecek.

Talisca'nın sarı kartının iptali için Futbol Disiplin Talimatı'nın 86'ncı maddesinin 3'üncü fıkrasında yer alan, "Disiplin Kurulu, hakemin saha içerisindeki futbolculara ilişkin disiplin uygulamalarını (sarı kart ve kırmızı kart uygulamalarını) ve sonuçlarını ancak şahısta hata hallerinde ortadan kaldırabilir" maddesini işletmek istiyor.

PFDK KARARI BOZARSA ALPER ULUSOY MAÇ ALAMAYACAK

Beşiktaş'ın önündeki engel ise aynı maddenin 2'nci fıkrasında yer alan, "Disiplin Kurulu müsabaka esnasında meydana gelen olaylarla ilgili hakem kararlarının hiçbirini değiştiremez veya bozamaz" maddesi. PFDK eğer Talisca'nın sarı kartını bozarsa, Alper Ulusoy'un belki de bu sezonluk futbol kariyerini bitirmek zorunda kalır.

CEZANIN ERTELENMESİ SÖZ KONUSU

Beşiktaş'ın önündeki diğer bir seçenek ise Talisca'nın cezasının ertelenmesi için Futbol Disiplin Talimatı'nın 102'nci maddesini işletmek. Bu maddenin (e) fıkrası uyarınca siyah-beyazlı yönetim; "ihraç edilen futbolcu, görevli veya diğer kişilerin ihraç edildikleri müsabakayı takip eden ilk müsabakaya dair cezasının ertelenmesi" hakkını kullanmak için çalışma da yapıyor.


YORUMLAR


Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Şeyma Subaşı'nın Başına Talih Kuşu Kondu

Beşiktaş, Trabzonspor ile 2-2 Berabere Kaldı