Son Dakika Haberleri: Bestekar Halit Çelikoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bestekar Halit Çelikoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

8 yıl önce

Beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden söz yazarı Halit Çelikoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Bestekar Halit Çelikoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı, System.String[]

Beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden söz yazarı Halit Çelikoğlu son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Ahmet Selçuk İlkan ve Yunus Bülbül gibi sanatçılar ile Çelikoğlu'nun yakınları katıldı.


'Bir Sevgi İstiyorum', 'Gözlerin Doğuyor Gecelerime', 'Gökyüzünde Duman Duman Bulutsun' ve 'Eller Kadir Kıymet Bilmiyor Anne' gibi unutulmaz şarkıların yazarı Halit Çelikoğlu yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması sebebiyle hayatını kaybetti. Çelikoğlu'nun cenaze namazı öğle namazını müteakip Bahçelievler Yayla Camii'nde kılındı. Cenaze namazına Ahmet Selçuk İlkan, Yunus Bülbül gibi ünlü isimlerle Çelikoğlu'nun dost ve yakınları katıldı. Cenaze kılınan namazın ardından toprağa verilmek üzere memleketi Sakarya'ya götürüldü.


Ahmet Selçuk İlkan, Çelikoğlu'nun çok önemli bir bestekar olduğunu hatırlatarak, sanat camiasının ilgisizliğinden yakındı. Yunus Bülbül ise Çelikoğlu'nun sanat ve sanatçılara verdiği önemi belirterek, Çelikoğlu'nun değerli bir bestekar olduğunu söyledi.

Haber Yayın Tarihi: 29.08.2012 03:42 Kaynak: CHATürkiye, Ceren Özdemir cinayetini konuşurken Bursa'dan gelen görüntü kan dondurdu
Fuhuş şebekesi çökertildi! Kadınların günlük kazançlarını deftere not ettiler İmamoğlu, kendisini eleştiren vatandaşa esprili bir dille yanıt verdi: İstanbul'un enerji ihtiyacını karşılar