Beyağaç Turizmine Yeni Köyceğiz Yolu Umut Oldu - Son Dakika

Beyağaç Turizmine Yeni Köyceğiz Yolu Umut Oldu

12.01.2012 15:40
Beyağaç Turizmine Yeni Köyceğiz Yolu Umut Oldu, System.String[]

Denizli'nin, bin yıllık karaçam ağaçları ve temiz havası ile ünlü Beyağaç ilçesi, turizmde hamle yapmak için yeni yapımına başlanan Beyağaç-Köyceğiz karayolunun tamamlanmasını bekliyor.

Denizli'nin, bin yıllık karaçam ağaçları ve temiz havası ile ünlü Beyağaç ilçesi, turizmde hamle yapmak için yeni yapımına başlanan Beyağaç- Köyceğiz karayolunun tamamlanmasını bekliyor.

Denizli'nin Beyağaç ilçesi ile Muğla'nın Köyceğiz ilçesini birbirine bağlayacak olan ve Güney Ege'deki turizm merkezleri ile Pamukkale arasındaki ulaşımı 70 kilometre kısaltacak olması nedeniyle "turizm yolu" olarak adlandırılan yeni karayolunun yapımına başlandı.

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımına başlanan 55 kilometrelik Beyağaç-Köyceğiz karayolunun, ilçeyi turizim merkezi haline getireceğini ifade etti.

Yolun, Türkiye'nin çok sayıda turist çeken beldelerinden Köyceğiz ve Dalaman'dan Pamukkale'ye düzenlenen turlar için 70 kilometrelik bir avantaj sağlayacağına işaret eden Akçay, şunları söyledi:

"Etrafındaki heybetli ağaçları, havası, soğuk ve kaliteli içme suyu kaynakları ile ünlü ilçemizin adı, yapılan turizm yoluyla daha da duyulur hale gelecek. Bu yol ile bin 700 metre yükseklikten gün batımını izlemeye gelen turist sayımızı artırmak istiyoruz. Sporcuları, spor takımlarını, sağlık sorunu yaşayanları, dinlenmek için özellikli yer arayanları, sıcaktan bunalanları, doğanın ve yaylanın değerini bilenleri, toplantı için kurumları, çeşitli faaliyetler için organizatörleri Topuklu Yaylası'nda ağırlayabilme hayalimiz artık gerçeğe dönüşebilecek."

Akçay, bu yolla birlikte özellikle spor turizmi alanında hayalini kurdukları projeleri hayata geçirmeyi arzuladıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Beyağaç'ın ağustos ayında bile bağrında kar bulunduran, türlü çiçeğin otağı olan Çiçekbaba Dağı spor takımlarının uğrak noktası haline gelecektir. Çiçekbaba Dağı'nın kuzeydoğusunda bulunan Kartal Gölü etrafından sporculara özel kamplar kurmayı planlıyoruz. Buzul çağında oluşmuş bir krater gölü olan Kartal Gölümüz, Kartal Gölü Milli Parkı içinde bulunan 600 ile bin 300 yıllık karaçam ormanları sporculara sağlık dağıtan kaynaklar haline gelmesini istiyoruz. Topuklu Yaylası'nda bulunan tesislerimiz de sporcular için bulunmaz bir fırsat."

- DENİZLİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Beyağaç Turizmine Yeni Köyceğiz Yolu Umut Oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

6 gündür ciğerlerimiz yanıyor! İşte orman yangınlarında son durum 07:46 6 gündür ciğerlerimiz yanıyor! İşte orman yangınlarında son durum Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali 00:28 Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından 00:01 Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından "Help Turkey" etiketiyle 2 milyona yakın tweet atıldı
Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar 23:17 Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu 22:59 Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı 20:21 Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı
Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi 19:10 Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi Konya'da katledilen 7 kişilik ailenin akrabası etnik provokasyonlara yanıt verdi: Kimse bizi ayıramaz 17:45 Konya'da katledilen 7 kişilik ailenin akrabası etnik provokasyonlara yanıt verdi: Kimse bizi ayıramaz
Advertisement