Son Dakika Haberleri: Kilosu 10 liraya satılan beyaz fasulye, pazarın gözdesi oldu

Kilosu 10 liraya satılan beyaz fasulye, pazarın gözdesi oldu

5 ay önce

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde bu yıl deneme amaçlı ekilen beyaz fasulyede ilk hasat alındı. Kilosu 10 liradan satılan fasulye pazarın en gözde ürünlerinden biri oldu.

Kütahya'nın Şaphane ilçesinde üreticiler tarafından bu yıl deneme ekimleri yapılan ve kısa sürede lezzetiyle dikkat çeken beyaz fasulye ilçe pazarının en gözde ürünü olmayı başardı. Bölgede alternatif üretim için bu yıl üreticiler tarafından denenen ve oldukça güzel verim alınan fasulyenin ilk hasadı yapıldı ve pazar tezgahında kilogram fiyatı 10 TL'den satışa sunuldu.

"KISA SÜREDE İYİ BİR SATIŞ ORANI YAKALADIM"

Şaphane Çamköy'de beyaz fasulyeyi ürettiğini belirten Halil Karabulut, "Normal fasulyeyi 15 yıldır eker satarım. Bu yıl beyaz fasulyeyi üretmek istedim. Fasulyenin özelliği doğal ortamda normal tarlada yetişmesi. Sulama veya herhangi bir zirai işlem yapmıyorum. Tamamen doğal ortamda yetişiyor. İlk ürünümüzü bu hafta 10 TL'den Şaphane pazarımızda satmaya başladım. Kısa sürede iyi bir satış oranı yakaladım. Bu ürünün bir diğer özelliği ise çok erken çıkması. Alternatif ürünlere doğru şekilde yönelirsek kazancımız artıyor. Beyaz fasulye bölgemiz için çok uyumlu. Tüm çiftçi arkadaşlarımızın bu ürünü ekmesini isterim" ifadelerini kullandı.

Kilosu 10 liraya satılan beyaz fasulye, pazarın gözdesi oldu
Haber Yayın Tarihi: 10.07.2019 10:33 Kaynak: İHAYaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi
Batman'da adliye önündeki silahlı kavgada 1 kişi öldü Cezası 5 bin TL'yi bulan yere çöp atma suçu, artık polisler tarafından da cezalandırılabilecek