Son Dakika Haberleri: Beyaz Gelincik, Hakkari'de de Görüntülendi (2)

Beyaz Gelincik, Hakkari'de de Görüntülendi (2)

8 ay önce

BİTLİS'TE GÖRDÜKLERİ BEYAZ GELİNCİĞİ BESLEDİLER Tunceli, Gümüşhane ve Hakkari'den sonra, beyaz gelincik Bitlis'te de görüntülendi.

Beyaz Gelincik, Hakkari'de de Görüntülendi (2), System.String[]

BİTLİS'TE GÖRDÜKLERİ BEYAZ GELİNCİĞİ BESLEDİLER


Tunceli, Gümüşhane ve Hakkari'den sonra, beyaz gelincik Bitlis'te de görüntülendi.


Bitlis Eren Üniversitesi Kampüsü'ne bağlı lojmanların önünde görülen beyaz gelincik, Erdoğan Özdil tarafından cep telefon kamerasıyla görüntülendi.


Beyaz gelinciğin uzaktan bakıldığında fare gibi göründüğünü söyleyen Özdil, gelinciğin çıkması için saatlerce evinin camında nöbet tuttuğunu belirterek, "Gelincik, lojmanlarda kalanların ilgisini de çekerek ekmek kırıntıları ile besleniyor. Lojmanlara doğru koşup gelen bir hayvan gördük. İlk etapta onun gelincik olduğunu anlayamadık. Fakat daha sonra internetten baktık ki, 'beyaz gelincik' olduğunu anladık. Değişik bir hayvan olduğunu anlayınca, cep telefonu ile çekim yaptım. Daha sonraki günlerde de gelmeye başladı. Burada 2 tane olduğunu fark ettik. Bir tanesi beyaz bir tanesi de kahverengi. Gelincikler biraz yabani ama sanki onlarda bize alıştılar. Buralarda yiyecek aradığını düşündük. Bizler de zaman zaman yiyecek olarak ekmek atmaya başladık. Gelip alıp götürüyor. Hemen hemen  her gün ekmek ve yemek artıkları ile besliyoruz. Fakat günün çok az saatlerinde görülüyor. Çünkü genelde uyuyorlarmış."dedi.


Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,


Haber Yayın Tarihi: 18.02.2019 02:34 Kaynak: DHABMC'nin yerli pikabını test eden Erdoğan ile yetkilinin diyaloğu güldürdü
Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tank palet yanıtı: Tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim Bölge turizmi için planlanan Çeşme-Alaçatı Havalimanı inşaatı durdu