Son Dakika Haberleri: Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan kritik çıkış: S-400 sorunu çözülmeli

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan kritik çıkış: S-400 sorunu çözülmeli

25 gün önce

Erdoğan ve Trump'ın kritik görüşmesinden sonra Beyaz Saray'dan S-400 alımı ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Beyaz Saray, "Türkiye ile diğer alanlarda ilerleme sağlanabilmesi için Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alımı konusundaki sorunlar çözülmeli" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesinin ardından Beyaz Saray bir açıklama yaptı.

Donald Trump'ın "Türk ve Amerikan halkları yıllardır dost ve müttefiktir" cümlesiyle başlayan açıklamada, Türkiye ve ABD'nin Ortadoğu başta olmak üzere küresel ölçekte güvenlik konularında beraber çalıştığı belirtildi. Ayrıca, Türkiye'nin NATO'nun ikinci büyük silahlı kuvvetlere sahip olduğu ifade edildi.

"S-400 SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR"

Beyaz Saray açıklamasında, "Diğer alanlarda ilerleme sağlamak için, savunma alanındaki ortaklığımızı güçlendirerek, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın almasına ilişkin konuların çözülmesi hayati önem taşımaktadır" denildi.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, baş başa yaptıkları görüşme öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Trump, bir basın mensubunun "S-400'lerle ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Bu konuları ele alacağız. S-400 ve F-35 görüşme sonrası size söylenecek." demişti.

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası Beyaz Saray'dan kritik çıkış: S-400 sorunu çözülmeli
ABD Başkanı Trump, "S-400'lerle ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna yanıt verdi

Haber Yayın Tarihi: 14.11.2019 09:53 Elon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Oğlunun böbreği kendisine nakil edildikten sonra evladını kaybeden baba, bu acıya 3 ay dayanabildi