Beyaz Saray'ın açıkladığı olası ölüm vakaları korkuttu: 2 milyondan fazla kişi hayatını kaybedebilir - Son Dakika

Beyaz Saray'ın açıkladığı olası ölüm vakaları korkuttu: 2 milyondan fazla kişi hayatını kaybedebilir

Beyaz Saray, yeni tip koronavirüs salgınını önlemek amacıyla hazırladığı "30 günde salgını yavaşlatmak" isimli planda yer alan olası ölüm rakamları kan dondurdu. Rapora göre, salgın yavaşlatılamaz ise ABD'de 2 milyondan fazla kişi hayatını kaybedebilir.

ABD Başkanı Donald Trump, salı günü düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki iki haftanın çok kritik olduğunu belirterek, "100 bin ila 200 bin ölümle bu süreci aşarsak çok iyi bir iş çıkardık demektir" ifadelerini kullanmıştı.

Trump'ın basın toplantısında yaptığı bu açıklama ve salgını ilk kez bu kadar ciddiye almış olması kamuoyunda büyük bir huzursuzluk yaratmıştı.

BEYAZ SARAY'IN AÇIKLADIĞI RAKAMLAR KAN DONDURDU

ABD Başkanı Trump'ın açıklamalarının hemen ardından Beyaz Saray bir sağlık rehberi yayımladı. ABD'de ilk koronavirüs vakasının bulunduğu tarihten başlayarak son gün olarak 30 Nisan'ı hedefleyen planda açıklanan muhtemel ölü sayıları adeta kan dondurdu.

2 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ ÖLEBİLİR

Açıklanan verilere göre eğer salgın yavaşlatılamaz ise ABD'de 1 buçuk ila 2 milyon 200 arasında kişi hayatını kaybedecek. Eğer önlemler alınıp, kurallar takip edilirse de 100 ila 240 bin kişi hayatını kaybedecek.

Beyaz Saray'ın açıkladığı olası ölüm rakamları korkuttu: 2 milyondan fazla kişi hayatını kaybedebilir

ABD'DE ÖLÜ SAYISI 5 BİNİ AŞTI

ABD'de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1047 artarak 5 bin 137'ye yükseldi. Ülkede virüsün bulaştığı kişi sayısı son 24 saatte 27 bin 80 artışla 216 bin 722'ye yükseldi.

Beyaz Saray'ın açıkladığı olası ölüm vakaları korkuttu: 2 milyondan fazla kişi hayatını kaybedebilir
Son Dakika: ABD'de bir günde koronavirüsten 1047 kişi hayatını kaybetti


Son Dakika

Çinli yetkililerin koronavirüs verilerini Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşmaması binlerce insanın boşu boşuna ölmesine sebep oldu ABD polisi tarafından öldürülen George Floyd'un eşi ve kızı ilk kez konuştu 37 yaşındaki adam, öldürdüğü büyükannesinin cesedini yemeye çalışırken yakalandı ABD hükümetini korku sardı! Kaosun zirveye ulaştığı ABD'de, meşhur "Irak" tugayı görevlendirildi ABD'deki eylemlere destek veren yetişkin film yıldızı uçağa alınmadı Türkiye'nin hamlelerinden rahatsız olan Yunan Genelkurmay Başkanı'ndan küstah tehdit: Bizi hafife alanları ezmeye hazırız Tüm dünyada salgın inişe geçmişken Brezilya'da bir günde 1.262 kişi hayatını kaybetti Kraliyet Ailesini zora sokacak belge basına sızdı! Prenses Diana'nın, elindeki "tecavüz kasedi" sebebiyle öldürüldüğü öne sürüldü ABD'de eylemciler bombayla ATM'yi patlatıp paraları almaya çalıştı Son dakika: Papa'dan Floyd'un öldürülmesine ilişkin ilk tepki: ABD, kendisini yenilgiye uğrattı Donald Trump, ABD'de yağmacıların öldürdüğü emekli polisi paylaştı İran Dini Lideri Hamaney, İran devrimiyle ilgili özeleştiri yaptı Salgının başladığı Vuhan'da 110 gün sonra hayat normale döndü Eylemlere karşı aldığı tavır, yaklaşan seçimler öncesinde Trump'a pahalıya mal olacak Kamerayı kapalı sanan kadın senatör, toplantının ortasında soyundu!