Beylikdüzü'nde Çocukların Bir Meclisi Var - Son Dakika

Beylikdüzü'nde Çocukların Bir Meclisi Var

24.11.2018 16:03
Beylikdüzü'nde Çocukların Bir Meclisi Var

Beylikdüzü Belediyesi, çocuk dostu kent olma vizyonuyla çocuklara yönelik önemli hizmetler ve atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

"Dünya Çocuk Hakları Günü" kapsamında, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Meclisi'nin üçüncü toplantısı Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıda, yaşları 9-14 arasında değişen ve 65 çocuktan oluşan meclis üyeleri kendi oluşturdukları komisyonlarda ortaya çıkan projeleri Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile paylaştı.

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Meclisi'nin üçüncü toplantısı "Dünya Çocuk Hakları Günü" kapsamında Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu'nda gerçekleşti. Beylikdüzü'nde yaşayan çocukların çevresine, yaşadığı kente duyarlılıklarının artırılması ve demokrasi bilinçlerinin oluşmasının hedeflendiği toplantı, Çocuk Meclisi'ndeki meclis üyelerinin çocuk haklarını maddeler haliyle okumasıyla başladı. Toplantıda, yaşları 9-14 arasında değişen ve 65 çocuktan oluşan meclis üyeleri kendi oluşturdukları komisyonlarda ortaya çıkan projelerini Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile paylaştı.

YAŞAM VADİSİ PROJESİ'NİN BİRİNCİ SAHİBİ ÇOCUKLARDIR

Beylikdüzü'nde yaşayan çocukların mutlu olmaları adına çalışmalarını özellikle onlara yönelik yapmaya çalıştıklarının altını çizen Başkan Ekrem İmamoğlu, Yaşam Vadisi projesinin yapılması kararını çocukların aldırdıklarını belirtti. Ekrem İmamoğlu toplantıda, "Yaşam Vadisi projesinin birinci sahibi siz çocuklarsınız. Siz çocuklar çevreci, şehrini koruyan ve özetle Yaşam Vadisi'nin tertemiz bakılmasını sağlayan en önemli insanlar olacaksınız." dedi. Konuşmasında çocukların her yerde söz sahibi olması gerektiğine değinen İmamoğlu, "Çocukların sesinin çok gür çıkmasını ve her yerde konuşabilmelerini istiyorum. Eğer özgür çocuklar yetiştirirsek onlar geleceğin bilim insanları olacaklar veya geleceğin ülkeyi yöneten çok değerli insanları olacaklar. Bunun için sesinizi kimsenin kısmasına izin vermeyin. Saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde her yerde fikrinizi söyleyin. Siz fikrinizi söyledikçe bu ülkenin sesi daha güzel ve daha gür çıkacaktır. Beylikdüzü çocuklarla güzel, inşallah mutlu ve özgür bir Beylikdüzü'nde büyümenizi istiyorum." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Beylikdüzü'nde 19 Mayıs coşkusu Mustafa Özarslan konseriyle yaşandı Beylikdüzü'nde 19 Mayıs coşkusu Mustafa Özarslan konseriyle yaşandı Beylikdüzü'nde 10 katlı binanın 2 balkonu çöktü Beylikdüzü'nde 10 katlı binanın 2 balkonu çöktü BEYLİKDÜZÜ'NDE 10 KATLI APARTMANIN 2 BALKONU ÇÖKTÜ; ÇÖKME ANI GÜVENLİK KAMERASINDA BEYLİKDÜZÜ'NDE 10 KATLI APARTMANIN 2 BALKONU ÇÖKTÜ; ÇÖKME ANI GÜVENLİK KAMERASINDA
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Beylikdüzü'nde Çocukların Bir Meclisi Var - Son Dakika


Advertisement