Son Dakika Haberleri: Beylikdüzü Yeni Bir Meydana Kavuştu

Beylikdüzü Yeni Bir Meydana Kavuştu

8 yıl önce

Beylikdüzü'nde altından iki şeritli metrobüs yolu ve gidiş geliş toplam 10 şerit yol geçen meydan halkın kullanımına açıldı.

Beylikdüzü Yeni Bir Meydana Kavuştu, System.String[]

Beylikdüzü'nde altından iki şeritli metrobüs yolu ve gidiş geliş toplam 10 şerit yol geçen meydan halkın kullanımına açıldı.


Beylikdüzü Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Beylikdüzü- Avcılar arasındaki metrobüs çalışmalarıyla birlikte başlayan meydan inşaatı, tamamlanma aşamasına geldi.


Beylikdüzü'ne yeni bir çehre kazandıran ve iki ilçeyi birbirine bağlama özelliği taşıyan, D-100 karayolunun üstüne kurulan meydanın altından iki şeritli metrobüs yolu ve gidiş geliş toplam 10 şerit yol geçerken, meydanın üstü bölümü halkın kullanımına açıldı. Vatandaşlar meydanın altından kalkacak metrobüslerin duraklarına bu alandan inebilecek.


Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir büyüklüğe sahip alan meydan bitirildikten sonra özellikle vatandaşların toplanma alanına dönüşmesi bekleniyor.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, meydan inşaatıyla birlikte ilçenin yepyeni bir çehreye kavuştuğunu ve meydanda yapılacak düzenleme çalışmalarıyla alanın çok kullanışlı bir toplu yaşam alanı haline geleceğini belirtti. Uzun, meydan inşaatının tamamen bitmesinin ardından alanın çeşitli proje ve yeşil alanlarla değerlendirileceğini ifade etti.


- İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:25 Kaynak: AAKara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Lisede sınıfta kalma geri geliyor Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'den müjdeyi verdi: Süs bitkileri eğitim merkezini süratle kuracağız