Beylikdüzü Yeni Bir Meydana Kavuştu - Son Dakika

Beylikdüzü Yeni Bir Meydana Kavuştu

02.01.2012 14:25
Beylikdüzü Yeni Bir Meydana Kavuştu, System.String[]

Beylikdüzü'nde altından iki şeritli metrobüs yolu ve gidiş geliş toplam 10 şerit yol geçen meydan halkın kullanımına açıldı.

Beylikdüzü'nde altından iki şeritli metrobüs yolu ve gidiş geliş toplam 10 şerit yol geçen meydan halkın kullanımına açıldı.

Beylikdüzü Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Beylikdüzü- Avcılar arasındaki metrobüs çalışmalarıyla birlikte başlayan meydan inşaatı, tamamlanma aşamasına geldi.

Beylikdüzü'ne yeni bir çehre kazandıran ve iki ilçeyi birbirine bağlama özelliği taşıyan, D-100 karayolunun üstüne kurulan meydanın altından iki şeritli metrobüs yolu ve gidiş geliş toplam 10 şerit yol geçerken, meydanın üstü bölümü halkın kullanımına açıldı. Vatandaşlar meydanın altından kalkacak metrobüslerin duraklarına bu alandan inebilecek.

Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir büyüklüğe sahip alan meydan bitirildikten sonra özellikle vatandaşların toplanma alanına dönüşmesi bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, meydan inşaatıyla birlikte ilçenin yepyeni bir çehreye kavuştuğunu ve meydanda yapılacak düzenleme çalışmalarıyla alanın çok kullanışlı bir toplu yaşam alanı haline geleceğini belirtti. Uzun, meydan inşaatının tamamen bitmesinin ardından alanın çeşitli proje ve yeşil alanlarla değerlendirileceğini ifade etti.

- İSTANBUL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Beylikdüzü Yeni Bir Meydana Kavuştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Son dakika golüne sinirlenip kırmızı kart gören Sumudica, sosyal medyada gündem oldu Birleşik Arap Emirlikleri'nde 144 katlı gökdelen patlayıcılarla yıkıldı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun