Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor - Son Dakika

Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor

05.01.2012 18:04
Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor, System.String[]

Gaziantep'te evinin önünde ekmek yaparken nereden, kim tarafından ateşlendiği belirlenemeyen tabancadan çıkan kurşunun başına isabet ettiği 50 yaşındaki Hüsne Bakıcı felç oldu.

Gaziantep'te evinin önünde ekmek yaparken nereden, kim tarafından ateşlendiği belirlenemeyen tabancadan çıkan kurşunun başına isabet ettiği 50 yaşındaki Hüsne Bakıcı felç oldu. Talihsiz kadının başındaki kurşun çıkarılamadığı için polis şüpheliye henüz ulaşamadı.

Güvelvadi Mahallesi'nde 3 ay önce meydana gelen olayda, Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nden annesini ziyarete gelen Hüsne Bakıcı, evinin kapısının önünde ekmek yaparken henüz nereden geldiği belirlenemeyen bir maganda kurşununa hedef oldu. Yere yığılan Bakıcı'nın götürüldüğü Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde röntgeni çekilince mermi çekirdeğinin başında kaldığı anlaşıldı. Sol tarafından girdiği ve yaklaşık 9 santimetre içeride olduğu belirlenen mermir çekirdeği, Bakıcı'nın hayati tehlikesi nedeniyle çıkarılamadı. 2 ay yoğun bakımda kalan ve felç olan Hüsne Bakıcı bir süre önce taburcu edilerek Gaziantep'teki kız kardeşinin evine götürüldü. Bakıcı, şimdi yatakta hareket edemeden, yakınlarının yardımıyla yaşama tutunmaya çalışıyor.

Hüsne Bakıcı'nın Almanya'da yaşayan oğlu 32 yaşındaki Mehmet Ali Bakıcı, 4 yıl önce babasını kaybettiğini, 2 kardeşinin bakıma muhtaç olduğunu, şimdi de annesinin maganda kurşunuyla yatağa mahkum hale geldiğini söyledi. Annesinin beynindeki kurşunun hayati tehlikesi olabileceği için çıkarılamadığını ileri süren Mehmet Ali Bakıcı şunları söyledi:

"Annem başındaki kurşun nedeniyle kollarını ve ayaklarını oynatamıyor. Bazen eski şeyleri hatırlayıp anlatıyor. Onun dışında pek konuşmuyor. Olay günü polis 1.5 kilometre ilerde bir düğünde sıkılan silahtan çıkan boş bir kovan buldu. Ancak annemin beynindeki kurşun çıkarılamadığı için bir türlü ilerleme kaydedilemiyor. Ben Almanya'da yaşadığım için annemin bakacak kimsesi yok. Engelli kardeşim ve hasta olan ablama da annem bakıyordu. Şimdi bir evin içinde 3 hasta birden oldu. Annemim tek geliri kızına baktığı için devletten aldığı maaştı. Şimdi sıkıntımız üçe katlandı. Devletimizin bize sahip çıkmasını istiyoruz."

Bakıcı, annesini başka doktorlara da göstermek istediklerini, bu konuda kendilerine yardım edilmesini isterken, magandalara da tepki gösterdi. Maç ve düğün kutlamalarında sıkılan kurşunların insanların hayatını tehdit ettiğini kaydeden Bakıcı, "Bizim yüreğimiz yandı, başkalarının yüreği yanmasın. Yetkililer silah konusunda birilerine bir şey olmadan harekete geçsin. En ağır cezalarla bu kişileri cezalandırsın" diye konuştu. - Gaziantep

Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor
Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor
Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor
Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Beynindeki Kurşun Çıkmadan Maganda Bulunamıyor - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti