Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi "İnisiyatif aldım" savunması ceza yemekten kurtaramadı - Son Dakika

Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi "İnisiyatif aldım" savunması ceza yemekten kurtaramadı

Beyoğlu'nda sokağa çıkma yasağına yönelik denetim yapan polis, camdan atılan çöpü uyuşturucu madde zannedince bir taksiyi çevirdi. Aramada uyuşturucu bulunmazken, taksi şoförünün cenaze bahanesiyle çağrıldığını söyleyip inisiyatif kullandığını söylemesi duyanları şaşırttı.

Dün gece başlayan ve 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağında polis ekipleri denetimleri sıkı tutuyor. Beyoğlu Tarlabaşı'nda denetim yapan polis ekipleri, uygulama noktasına yaklaşan taksiden dışarıya atılan maddeyi uyuşturucu zannederek detaylı arama başlattı. Takside yapılan aramada herhangi bir maddeye rastlanmazken sürücüsüne sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için para cezası kesildi. İki yolcu ise yanlarında kimlikleri olmadıkları için polis merkezine götürüldü. Taksici, cenaze bahanesiyle çağrıldığını söyleyerek "İnisiyatifimizi kullandık" dedi.

DETAYLI ARAMA YAPILDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı'nı da içine alacak şekilde dört günlük sokağa çıkma yasağı gece 00.00'da başladı. Sabah saatlerinde Tarlabaşı'nda denetim yapan polis ekipleri sokağa çıkma yasağına rağmen yola çıkan taksiyi durdurmak istedi. Polis, denetim noktasına yanaşan taksiden yolcuların dışarıya bir madde attıklarını gördü. Polis ekipleri taksiden uyuşturucu madde atılmış olabileceği ihtimaline karşı takside detaylı arama yaptı.

Yasağa rağmen müşteri alan taksiciden şaka gibi savunma: İnisiyatif kullandım

CEZA YEMEKTEN KURTULAMADI

Ekiplerin yaptığı aramada uyuşturucu bulunmazken sokağa çıkma yasağına rağmen Bursa'ya gitmek isteyen biri kadın iki yolcuya işlem yapmak istedi. Kimliklerinin yanında olmadıklarını söyleyen iki kişi polis merkezine götürüldü. Taksi şoförüne ise yasağa rağmen dışarı çıktığı için idari para cezası uygulandı.

Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi yaptığı şaka gibi savunma kurtaramadı

"İNİSİYATİFİMİZİ KULLANDIK"

Sokağa çıkma yasağına rağmen taksi ile işe çıkan sürücü Bekir Sıddık Eski "Cenazeleri olduğu için yolcuları aldım. Bana Taksim'den sokağa çıkış belgesi alıp Bursa'ya gideceğiz dediler. 'Bursa'ya gitmemiz lazım. Cenazemiz var dediler.' Biz de inisiyatifimizi kullandık." dedi.

Denetim yapan polis ise "Bu işin mazereti yok. Bir kural var. Kurallara uyacaksın. Uymazsan karşılığı cezadır. 'Ben inisiyatif kullandım' diye bir durum yok. Hata yaptıysan karşılığı cezası neyse uygulanacak" ifadelerini kullandı.

Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi İnisiyatif aldım savunması ceza yemekten kurtaramadı
YORUMLAR (2)

Son Dakika

Seda Sayan, O Ses Türkiye jüriliğinden ayrıldı Şef Arda Türkmen, kendisinden 15 yaş küçük fenomen Melodi Erbirliler ile aşk yaşamaya başladı "New York'un yarısıyla yattım" demişti! Bebeğini emzirirken poz verdi Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı'nın yeni sevgilisiyle olan fotoğrafını beğendi Acun Ilıcalı, uyarılara gülerek cevap veren Yunus Emre'ye sert çıktı: Böyle bir yarışmacıyı yarışmada görmek istemiyorum Program sunucusu By Kuş'tan Almanya'da Türk bayrağı resminin üzerinde kumar oynama skandalına tepki Şahan Gökbakar, güvenlik görevlisini koronavirüslü diye işten mi çıkardı? Evlat acısı yaşayan Ebru Şallı, İstanbul'dan uzaklaşmaya karar verdi ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Dolandırıcılıkla suçlanan Kylie Jenner, menajerliğini yapan annesini işten kovdu 48 yaşındaki oyuncu Caprice Bourret, kusursuz vücuduyla güneşlenirken yakalandı Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan'la olan fotoğrafını paylaştı: Hep baş başa verelim biz seninle Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil İngiltere'de karantinadan çıkan Kraliçe Elizabeth 72 gün sonra ilk kez görüntülendi