Beypazarı Belediyesi yeni logo belirlemek üzere çalışma başlattı - Son Dakika

Beypazarı Belediyesi yeni logo belirlemek üzere çalışma başlattı

Beypazarı Belediyesi ilçenin her yönüyle tanıtımının planladığı yeni logo belirleme çalışması başlattı.

Beypazarı Belediyesi ilçenin her yönüyle tanıtımının planladığı yeni logo belirleme çalışması başlattı.

Belediyeden yapılan açıklamada, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan, medeniyet beşiği Beypazarı'nın tarihi birikimi ile farklı kültürlerin izlerini günümüze kadar taşıdığı bildirildi.

Beypazarı topraklarında, sırasıyla Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Devletinin egemenlik sürdüğünün bilindiği ifade edilen açıklamada, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'ın görüşlerine de yer verildi.

Kaplan, Beypazarı'nın tarihi ve kültürel önemine değinerek, ilçenin bu tarih hazinesiyle UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girmeye hak kazandığını hatırlattı.

Yurt içi tarih ve kültür turizmi alanında adından sıkça söz ettiren açık hava müzesi Beypazarı'nın, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girmeye hak kazanmasıyla birlikte artık yurt dışı turizminde de adından sıkça söz ettireceğini, yabancı turistlerin de göz bebeği olacağını aktaran Kaplan, şunları kaydetti:

"Bizler de bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak ilçemizin kurumsal kimliğinin tanıtılması adına yeni logo çalışmalarımıza başlıyoruz. Siz sevgili vatandaşlarımızın da bize sunacağı fikirleri değerlendirerek tarihimizi ve kültürümüzü tüm dünya ile birlikte duyuracağız."

Kaplan, toplumun ve sivil toplum kuruluşlarının da yeni logo belirleme sürecine katılmasını istediklerini dile getirerek, bu anlamda ilçeyi en güzel şekilde anlatan simgeler ile ifade önerilerinin, yenilogobeypazaribel@gmail adresine gönderilmesini istedi.

Son Dakika

18:35 Küçükbaş hayvan çalan zanlı, pişkinliğiyle pes dedirtti 17:44 Hercai'nin yıldızı Ebru Şahin, bikinili pozlarıyla nefes kesti 16:44 Vaka sayısı arttığı için Bakan Koca'nın uyardığı Gaziantep'te düğünlerde kolluk kuvvetleri görev alacak 16:42 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını açısından en riskli meslek gruplarını paylaştı 16:08 65 yaşındaki adam hayvan otlatırken yorgun merminin isabet etmesi sonucu öldü 15:18 Hindistanlı iş adamı koronavirüse karşı altın maske takıyor 15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:58 Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı 14:43 Polise ihbar edilen maganda, güvenlik görevlisini darp etti! O anlar güvenlik kamerasına yansıdı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:50 Sıla'nın Karanfil şarkısına "sigara" yasağı! Klip yayından kaldırıldı 13:47 Canlı yayına girdikten 6 saniye sonra gelen feci kazada, kadın kendi ölümünü kaydetti 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti