Beyrut'taki patlamada oluşan şok dalgası yüzlerce metre uzaklıktaki aracın camlarını paramparça etti - Son Dakika

Beyrut'taki patlamada oluşan şok dalgası yüzlerce metre uzaklıktaki aracın camlarını paramparça etti

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 100 kişinin hayatını kaybettiği binlerce kişinin de yaralandığı patlama, olay yerinden oldukça uzak bir mesafede bulunan aracın camlarını parçaladı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen büyük patlama, olay yerinden oldukça uzak bir mesafede seyreden otomobilin kamerasına yansıdı.

Patlamadan saniyeler sonra oluşan şok dalgasının, araca çarpması ve camlarının kırıldığı o anlar anbean kaydedildi.

100 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Lübnan Kızılhaçı, başkent Beyrut'ta dün meydana gelen patlamada ölü sayısının 100'e, yaralı sayısının 4 bine yükseldiğini duyurdu.

Kızılhaç yetkililerinden Georges Kettaneh, Lübnan LBC televizyonunda yaptığı açıklamada, Beyrut Limanı'ndaki patlamada 100 can kaybı ve 4 bin yaralı olduğunu söyledi.

Patlama sonucu hâlâ enkaz altında kalanlar olduğunu belirten Kettaneh, Beyrut'taki hastanelerin kapasitesinin dolduğunu ifade etti.

Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan, daha önce, Beyrut'taki patlamada hayatını kaybedenlerin sayısını 63 olarak açıklamış, yaralı sayısının da 3 bini geçtiğini aktarmıştı.

Beyrut'taki patlamada oluşan şok dalgası yüzlerce metre uzaklıktaki aracın camlarını paramparça etti

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2020 10:10

Son Dakika Dünya Beyrut'taki patlamada oluşan şok dalgası yüzlerce metre uzaklıktaki aracın camlarını paramparça etti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Son Dakika: Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi Başakşehir maçından sonra Fatih Terim'den transfer açıklaması: Benim gidişimden para gelecekse ben de giderim Başakşehir-Galatasaray maçında Marcelo Saracchi sakatlandı MHK başkanını seçtiği iddialarına Rıdvan Dilmen'den çok sert tepki: Kim vatansever, kim terör örgütüyle beraber açıklayacağım Genç kız, bakıcılığını yaptığı 13 yaşındaki çocuktan hamile kaldı Emekli polis memurunun otomobilinden 61 kilo 750 gram eroin çıktı Yoldan geçenlerin güreş yaptığını sandığı iki kişinin kavga ettiği ortaya çıktı Elazığ'da üretilen yerli solar simülatörü yurt dışından da talep görmeye başladı