Son Dakika Haberleri: Beyrut'un Ünlü Dilencisinin Banka Hesabından Milyon Dolarlar Çıktı

Beyrut'un Ünlü Dilencisinin Banka Hesabından Milyon Dolarlar Çıktı

5 gün önce

Lübnan'da uzun yıllardır dilencilik yapan ve bölge halkının çok iyi tanıdığı engelli kadının, ölümü üzerine yapılan araştırmada, banka hesaplarında milyon dolarları olduğu ortaya çıktı.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta uzun yıllardır dilencilik yapmasıyla tanınan ve dün ölü bulunan kadına ait banka hesaplarında 5,5 milyon dolar olduğu ortaya çıktı.

YATAĞINDA ÖLÜ BULUNDU

Yaklaşık 15 yıldır Beyrut'un el-Basta el-Fuka bölgesinde terk edilmiş bir aracı kendine mesken edinen fiziksel engelli 54 yaşındaki Fatma Muhammed Osman, dün kendisine sürekli yardım eli uzatan mahalle sakinleri tarafından yatağında ölü bulundu.

MİLYON DOLARLARI ÇIKTI

Emniyet güçlerinin araştırmaları sonucu, yıllardır dilencilik yapan kadının kendisine ev edindiği araçta 5 milyon 700 bin Lübnan lirası (4 bin dolar) bulunduğu, bunun yanı sıra banka hesaplarında 5,5 milyon dolar olduğu bilgisine ulaşıldı.

"DÜNYANIN EN ZENGİN DİLENCİSİ"

Lübnan'da 6 Mayıs'ta gerçekleştirilen parlamento seçimlerinin ardından "dünyanın en zengin dilencisi" olarak gündeme gelen Fatma, İsrail'in Lübnan'ı işgal ettiği 1982 yılından beri aynı mahallede yaşıyordu.

Fatma'ya yıllardır yardım eli uzatanlardan kuyumcu Nebil el-Asta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir dilencinin üzerinden bu kadar para çıkması üzerine yaşadığı şoku atlatamadığını dile getirerek, "Onun serveti benimkinden çok daha fazla çıktı." dedi.

ESNAF YARDIM ELİ UZATMIŞTI

Fiziksel engelli Fatma'yı 2007 yılında kuyumcu dükkanı açtıktan sonra tanıdığını söyleyen Asta, dilenci kadından rahatsız olan esnafın bölgeden uzaklaştırılması için birkaç kez polise başvurduğunu aktardı. Ancak kendisinin de aralarında olduğu bazı kuyumcuların Fatma'nın gitmesini kabul etmediğini ve dükkanlarının önünde dilenmesine izin verdiklerini belirten Asta, kadının yıllar boyunca burada dilencilik yaparak müşterilerden para topladığını anlattı.

Esnafın ona zekât ve sadakanın yanı sıra yeme içme konusunda da sahip çıktığına işaret eden Asta, mahalle sakinlerinin tümünün Fatma ile yaşanmış mutlaka bir hikayesi olduğunu söyledi.

HASTA OLMASINA RAĞMEN DİLENMEYE DEVAM ETTİ

Fatma'yı her gün kendi arabasıyla çarşıdan mahallede ev olarak kullandığı eski araca ulaştıran Mustafa Han da "Bu kadar zengin bir kadına yardımcı olduğum aklımın ucundan geçmezdi." diye konuştu.

Aynı mahalledeki bir lokantada çalışan Kerim Bedran ise pazartesi günü Fatma'yı bitkin görmesi üzerine mahalle gençleri ile hastaneye götürmek istediklerini ancak kendisinin bunu kabul etmediğini aktardı.

Daha sonra salı günü Fatma'yı çarşıda gördüğünü ve kendisine rahatsız olmasına rağmen neden çıktığını sorduğunu ifade eden Bedran, bunun üzerine Fatma'nın kendisine, "çalışma mevsimi" olan ramazan ayının geldiğini belirttiğini dile getirdi.

Bedran, önceki gün akşam da Fatma'yı meskeni olan araca yerleştirdiklerini, sabahında ise ölüm haberini aldıklarını belirtti.


YORUMLAR (43)
  • anlayana ibretlik olay: ''Mal biriktirmek için dilenen, ateş koru dilenmiş olur. '' Hadisi Şerif-Müslim. . . Dilenmek İslam''da haramdır. Çok müstesna şartlarla çok dar bir alanda ölmeyecek kadar ruhsat vardır. Asıl olan kendine uygun bir işte çalışıp az da olsa helal kazançtır. 5, 5 milyon doları topladı bu kadın, parayı başkası yiyecek ahirette hesabını bu verecek. Bu bizim için ibret, tabi anlayana. Allah bu durumlara hiçbir Müslümanı düşürmesin, helal kazanç alın teri ile kazanç nasip etsin. Cumanız mübarek olsun. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • MAHO AĞA: Ula 3 kuruş yardımınız yok yoksul ve garibanlara. Birde buradan utanmadan vicdansızca yükleniyorsunuz. Sanki herkes rahat ve her yer Güllük Gülistanlıktır. Hadi birazda duyarsız bencil zenginleri eleştirin samimiyrtinizi göreyim. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • MAHO AĞA: sahtekarlik her yerde vardir.Ama her dilencinunde farklı ihtiyaçları vardır. Sizin binbir türlü ihtiyacınız varken sadece poğaça ve ekmekle yardımı kabul edermisiniz ? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ben ve sen: dinimizde yoktur dilenmek.biz müslümanlar özellikle türkler manevi duygularımıza yenik düşüyoruz bu dilencilik şebekeside bizim bu duygularımızı kullanıyor.dilenci görürseniz allah versin deyin onu allaha havele edin bu bir iş ticaret olmuştur dilencilik... Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Psikolojik Sorunlar Yaşayan Emekli Polis, Restoranda Yemek Yiyen Ailesini Arabayla Ezdi: Kızı ve Baldızı Hayatını Kaybetti Eteğine Basılan Rus Manken Kırmızı Halıda İç Çamaşırı ile Kaldı

Silahı Gören Kadınlar Çantalarını Hırsıza Kendi Elleriyle Teslim Etti Genelevden Şehrin Takımına Şampiyonluk Sözü! Tüm Takımı Tesislerinde Ücretsiz Ağırlayacaklar