Son Dakika Haberleri: Beyşehir'de 11 Ayda, 11 Bin Kişiye 5,7 Milyon Liralık Devlet Yardımı

Beyşehir'de 11 Ayda, 11 Bin Kişiye 5,7 Milyon Liralık Devlet Yardımı

4 yıl önce

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, devlet tarafından 11 aylık süreçte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)’nın öz kaynakları ve merkezi yardımlarla beraber 11 bin 778 kişiye toplam 5 milyon 774 bin liralık ayni ve nakdi yardımda bulunulduğu açıklandı.

Beyşehir'de 11 Ayda, 11 Bin Kişiye 5,7 Milyon Liralık Devlet Yardımı, System.String[]
Konya'nın Beyşehir ilçesinde, devlet tarafından 11 aylık süreçte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)'nın öz kaynakları ve merkezi yardımlarla beraber 11 bin 778 kişiye toplam 5 milyon 774 bin liralık ayni ve nakdi yardımda bulunulduğu açıklandı.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, yaptığı açıklamada, Beyşehir SYDV tarafından 2015 yılı başından 20 Kasım 2015 tarihine kadar geçen 11 ay 20 günlük süreçte, 2 bin 581 kişiye 531 bin liralık nakdi, 6 bin 682 kişiye ise 1 milyon 40 bin liralık ayni yardımda bulunulduğunu bildirdi.

Başıbüyük, bu yardımların vakfın öz kaynakları ile gerçekleştirildiğini belirterek, "Merkezi olarak yapılan yardımların tutarı ise 2 bin 515 kişiye 4 milyon 202 bin liradır. Vakfın öz kaynakları ve merkezi yardımların genel toplamı ise 11 bin 778 kişiye toplam 5 milyon 774 bin lira şeklindedir. Söz konusu süreçte vakfımızdan ihtiyaç sahiplerine yakacak, gıda, diğer aile ve diğer eğitim yardımları, muhtaç asker ailesi, 2 bin 22 engelli aylığı, 2 bin 22 engelli yakını aylığı, 2 bin 22 yaşlılık aylığı, eşi vefat eden kadınlara yönelik nakdi yardım, giyecek, öksüz- yetim ve diğer barınma yardımları, yabancı yardımı, tek seferlik yardım, öğrenciye şartlı eğitim ve çocuklara şartlı sağlık yardımları şeklinde yardım kalemlerinden bu yardımlar yapılmıştır" dedi.

Kaymakam Başıbüyük, belirtilen yardımların insan onurunu incitmeden muhtaç vatandaşlara, şehit ailelerine ve gazilere, bayramlar ve diğer günlerde ise bizzat yerinde kendisi, vakıf müdürü, vakfın organı mütevelli heyet üyeleri ve sosyal yardım inceleme görevlileri tarafından hane ziyareti incelemeleriyle, ihtiyaçları doğrultusunda ayni ve nakdi olarak gerçekleştirildiğini söyledi.

Kaymakam Başıbüyük, "Ayrıca, projeli yardımlarımız ile tüketen değil, üreten toplum olma yolunda ciddi manada aile ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Devletimizin sosyal devlet olması yolunda önemli katkı sağlayan SYDV mütevelli heyetine ve çalışanlarına teşekkür ederek, vakfımızın çalışmalarını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da vakıf çalışanlarıyla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza desteklerimizin devam edeceğini belirtiyorum" diye konuştu. - KONYA
Haber Yayın Tarihi: 22.11.2015 12:35 Kaynak: İHAGenç oyuncu Furkan Göksel, 13 senedir rol aldığı Arka Sokaklar'dan ayrıldı
Kışın 1 ayda yağan yağmur, 1,5 saatte yağdı, Üsküdar'da denizle kara birleşti Şarkıcı Devran Çağlar, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı