Son Dakika Haberleri: Beyşehir'de Mustafa Yıldızdoğan Coşkusu

Beyşehir'de Mustafa Yıldızdoğan Coşkusu

2 yıl önce

Konya’nın Beyşehir ilçesinde devam eden 2. Uluslararası Demokrasi Şöleni kapsamında sahne alan sanatçı Mustafa Yıldızdoğan sevenleriyle bir araya geldi.

Beyşehir'de Mustafa Yıldızdoğan Coşkusu, System.String[]
Konya'nın Beyşehir ilçesinde devam eden 2. Uluslararası Demokrasi Şöleni kapsamında sahne alan sanatçı Mustafa Yıldızdoğan sevenleriyle bir araya geldi.

Beyşehir Belediyesi tarafından göl kıyısındaki festival meydanında düzenlenen şölenin 4'üncü gününde Afrika Akrobasi Grubu'nun gösterileri adeta izleyenlerin nefeslerini kesti. Türk Sanat Müziği sanatçısı Ufuk Uğuriş'in verdiği konserin ardından sahne alan "Ölürüm Türkiyem" isimli şarkısıyla gönüllerde taht kuran Mustafa Yıldızdoğan, festival meydanını dolduranlara coşku dolu anlar yaşattı.

Cumhurbaşkanının resepsiyonuna katılmasını eleştirenlere tepki

Elinde Türk bayrağıyla sahneye çıkan, konserinde yeni albümünden de eserler okuyan Yıldızdoğan, Ramazan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sanatçılara yönelik verdiği resepsiyona katılmasını eleştirenlere de cevap verdi. İstanbul'da 15 Temmuz akşamı yine Cumhurbaşkanı'nın vereceği resepsiyona katılacağını alanı dolduran sevenlerine duyuran Yıldızdoğan, "Şimdi bundan önceki Cumhurbaşkanları Mustafa Yıldızdoğan'ı saraya davet etti de ben mi gitmedim. Bundan önceki Cumhurbaşkanları vatana ve millete ihanet edenlere ödül verirken susan arkadaşlar, Mustafa Yıldızdoğan'a ödül verildi de ben mi almaya gitmedim. Devlete itaat, Allah'a itaattir. Sanki ben Putin'le resim çektirmişim, sanki ben Merkel'in resepsiyonuna katılmışım gibi içimizdeki çürük elmalar eleştiriyorlar. 30 yıllık 'Bozkurt Mustafa'ya 'hain' diyorlar. Allah'tan korkun" diyerek "Ölürüm Türkiyem" isimli parçasını seslendirdi.

"Türk bayrağının gölgesi altında bir ve beraber, huzur içerisinde yaşıyoruz" diye konuşan Yıldızdoğan, birlik beraberliğe yönelik anlamlı mesajlar da verirken, "Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozdurmasın. Farklı düşünebiliriz, farklı partilere mensup olabiliriz ama mutabık kaldığımız üç değerimiz var bizim, ay yıldızlı bayrağımız, vatanımız ve ezanımız olduktan sonra bir olmak, iri olmak, güçlü Türkiye olmak mecburiyetindeyiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz hain darbe girişimine de gönderme yapan ve Türk milletinin bu kalkışmaya karşı dik ve asil duruşuna övgü dolu sözler yağdıran Yıldızdoğan, Türk milletinin her zaman olduğu gibi yine üstün cesaretiyle başkalarının esareti altına girmediğini söyledi. Yıldızdoğan, şöyle devam etti:

"Nasıl ki Kurtuluş Savaşı'nda yedi düvele karşı, yediden yetmişe iman ehli gönül sultanları, bu topraklara küffarın çizmesini sokmadı ise bir yıl önce 15 Temmuz'da da Allah'a binlerce şükür ki bu millet başkalarının esareti altına girmedi."

Bayrak ve Kur'an-ı Kerim hediyesini öperek aldı

Konserinin ardından Mustafa Yıldızdoğan'a Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye eden, ay yıldızlı bir plaket veren Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da sevilen sanatçıya alanda yaşattığı büyük coşku sebebiyle teşekkür etti. "Bizim bir düsturumuz vardı, Beyşehir'in içerisinden çıkan, Konya'nın içerisinden çıkan gerek sporcu olsun, gerek sanatçı olsun sizlerle buluşturuyoruz" diye konuşan Başkan Özaltun, yine Konya'nın bağrından çıkmış bir sanatçıyı demokrasi şöleni kapsamında beylerin şehrinde sevenleriyle buluşturduklarını söyledi.

"Milletimize olan vefa borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz"

Beyşehir'de geceyi gündüze katarak hizmet etmenin gayretinde olduklarını da anlatan Başkan Özaltun, hizmetlerinin her geçen gün artacağını vurgulayarak, "Ama biz her ne yaparsak yapalım, milletimize olan vefa borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Çünkü milletimiz 15 Temmuz'da G-3'ten çıkan mermilere siper oldu, tankın altına yattı, hatta öyle bir milletiz ki gökdelene çıkarak F-16'lara levye fırlattı. Biz böyle bir milletin çocuklarıyız" şeklinde konuştu.

Mustafa Yıldızdoğan, konser programını "Ölürüm Türkiyem" türküsüyle sonlandırırken, sahneye çıkan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Şahiner de ellerindeki Türk bayraklarıyla sevilen sanatçıya eşlik etti. - KONYA15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı Son Dakika! CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Oldu

Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında Bulunan Aynes Gıda, Konkordato İlan Etti