Beyşehir'de Tarım ve Hayvancılığın Geliştirilmesi İçin Yol Haritası Hazırlanıyor - Son Dakika

Beyşehir'de Tarım ve Hayvancılığın Geliştirilmesi İçin Yol Haritası Hazırlanıyor

12.01.2012 14:40
Beyşehir'de Tarım ve Hayvancılığın Geliştirilmesi İçin Yol Haritası Hazırlanıyor, System.String[]

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir bölgesinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için her iki haftada bir toplantı gerçekleştirileceğini, bu toplantılarda projelerin konuşulacağını ve bir yol haritasının hazırlanacağını söyledi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir bölgesinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için her iki haftada bir toplantı gerçekleştirileceğini, bu toplantılarda projelerin konuşulacağını ve bir yol haritasının hazırlanacağını söyledi.

Akış, Beyşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen bölge tarımının ve hayvancılığının ele alındığı toplantıdaki konuşmasında, Beyşehir bölgesinde tarım ve hayvancılık konusunda bugüne kadar hayata geçirilen projeleri görüştü.

Yeni dönemde hayata geçirilmesi talep edilen projeler hakkında bir yol haritasının hazırlanması gerektiğine dikkati çeken Akış, toplantıda biraraya gelen ekibin bundan böyle İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü nezdinde 15 günde bir toplanacağını açıkladı.

Bu toplantılarda bölgedeki tarım ve hayvancılığın ayağa kaldırılması konusunda ele alınacak çalışmaların belirleneceğini bildiren Akış, "Bu ekip, 15 günde bir toplantı yaparak bölgemizdeki tarım ve hayvancılık konularını ele alacak, öncelikle kendi aramızda görüş alışverişinde bulunup bir karara varılmasının ardından ayda bir kez de tarım danışmanları ve il genel meclis üyelerinin de katılımıyla ikinci bir buluşma gerçekleştirilecektir" dedi.

Bu toplantılara, ilçe belediye başkanı ve partisinin ilçe başkanı ile birlikte kendisinin de zaman zaman iştirak ederek ekibe destek vereceklerini anlatan Akış, özellikle Beyşehir'de kooperatifçilikle ilgili bir çalışmanın yapılmasını, belde ve köylerin bu konu ile ilgili ciddi bir şekilde bilgilendirilmesini, devletin tarım ve hayvancılıkla ilgili olarak çok ciddi desteklerinin olduğunu ama bundan bir ferdin tek başına değil kooperatif olarak yararlanılmasının daha kolay olduğunu ifade etti.

Akış, heyetin çalışmaları doğrultusunda bölgedeki sulanabilir alanın artırılması gerektiğini belirterek, bununla ilgili projelerin de hazırlanmasını isterken, bu hususta nelerin yapılabileceğinin heyetin vereceği kararlar doğrultusunda belirlenmesinin ardından Ankara'da çalışmaları takip etmeye başlayabileceklerini kaydetti.

Toplantıya, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Kırşayaka, Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Adem Metli, Beyşehir Tarım ve Kredi Kooperatifi Müdürü Abdurrahman Sevgili, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, il genel meclis üyeleri, tarım çalışanları katıldı.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Beyşehir'de Tarım ve Hayvancılığın Geliştirilmesi İçin Yol Haritası Hazırlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ukrayna'dan büyük destek! Yangınlarla mücadele için 2 itfaiye uçağı ve özel ekip gönderdi 14:02 Ukrayna'dan büyük destek! Yangınlarla mücadele için 2 itfaiye uçağı ve özel ekip gönderdi Mersin'deki yangında şehit kabri ve Türk bayrağı yanmadı 13:57 Mersin'deki yangında şehit kabri ve Türk bayrağı yanmadı Terk edilmiş binada dehşet veren cinayet! Başını ezerek öldürdüğü yaşlı adamın katili kendisini savundu: Beni boynumdan öpüp taciz etti 13:45 Terk edilmiş binada dehşet veren cinayet! Başını ezerek öldürdüğü yaşlı adamın katili kendisini savundu: Beni boynumdan öpüp taciz etti
Rusya'dan sonra bir destek de kardeş ülke Azerbaycan'dan! 500 kişilik ekip gönderecekler 13:38 Rusya'dan sonra bir destek de kardeş ülke Azerbaycan'dan! 500 kişilik ekip gönderecekler Manisa'da 2 kişi arasında çıkan tartışma kanlı bitti! Çocukluk arkadaşını sırtından vurup öldürdü 12:26 Manisa'da 2 kişi arasında çıkan tartışma kanlı bitti! Çocukluk arkadaşını sırtından vurup öldürdü Memleketi Antalya'da yuhalanan Bakan Çavuşoğlu, olayın doğrusunu anlattı: İnsanlarımız gergindi 12:02 Memleketi Antalya'da yuhalanan Bakan Çavuşoğlu, olayın doğrusunu anlattı: İnsanlarımız gergindi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Envanterimizde yangın söndürme uçağımız yok 11:57 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Envanterimizde yangın söndürme uçağımız yok TFF'nin fidan projesine bir tepki de ünlü sinema sanatçısı Zafer Algöz'den geldi 11:44 TFF'nin fidan projesine bir tepki de ünlü sinema sanatçısı Zafer Algöz'den geldi
Advertisement