Son Dakika Haberleri: Beyzbol takımı sahibi Müslüman kuruluşla görüşmeyi reddetti

Beyzbol takımı sahibi Müslüman kuruluşla görüşmeyi reddetti

2 ay önce

ABD'de beyzbol takımı sahibi Miles Prentice'nin Amerikan İslam İlişkileri Konseyi temsilcileriyle görüşmeyi reddettiği açıklandı.

Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) yetkilileri, beyzbol takımı sahibi Miles Prentice'nin aynı zamanda başkanlığını yürüttüğü düşünce kuruluşunun, insan hakları kuruluşlarınca "Müslüman karşıtı nefret grubu" olarak nitelendirilmesi üzerine Prentice ile görüşmek istediklerini ancak reddedildiklerini açıkladı.

TERÖR ÖRGÜTÜ VURGUSU

Sahibi olduğu takımın farklı etnik köken ve inançlara sahip insanlara nasıl yaklaşacağı konusunda Prentice ile görüşmek istediklerini aktaran CAIR'in Connecticut eyaleti yöneticisi Tark Aouadi, taleplerinin kabul edilmediğini aktardı.

Prentice konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ırkçı olmadığını ve başkanlığını yaptığı düşünce kuruluşunda farklı görüşlerin katılımıyla ABD'deki barışa katkı sağladıklarını savundu. Miles Prentice öte yandan kendilerini susturmak isteyenler ya da

"terör örgütleriyle ilişkisi bulunanlarla"

bir araya gelmek istemediklerini ifade etti.

"TALİHSİZLİK ANCAK BEKLENEN BİR ŞEY"

Aouadi ise Prentice'nin açıklamasının ırkçılık içerdiğini ve bir beyzbol maçına giden insanların ırkçı ve ayrımcı muameleye maruz kalmaması gerektiğini söyledi. Aouadi, "Bu durum talihsiz ancak beklenen bir şeydi. Yasal güvenlik konusundaki yerel kaygılar hakkında birlikte oturup konuşmak ve fikir alışverişinde bulunmak yerine iftira atmak tercih edildi" diye konuştu.

Beyzbol takımı sahibi Müslüman kuruluşla görüşmeyi reddetti
Trabzonspor, Sturridge ile anlaştı! Resmi açıklama geldi

FIFA'dan Eskişehirspor'a puan silme cezası! Uygulamaya konuldu

Lecce'de forma numaraları belli oldu! Burak Yılmaz detayı dikkat çekti

Fatih Terim, Yunus Akgün'ün transferine onay vermedi

Haber Yayın Tarihi: 16.08.2019 11:01 Kaynak: AA

YORUMLAR


Ali Babacan'ın kuracağı partiye en çok İYİ Partililerden ilgi var
Yazıcıoğlu davasında tanık olarak dinlenen İsmail Kaya: 'Bu ifadeler ipe götürür' dediğini duydum Rusya'dan Türkiye'ye ortaklaşa uçak üretme teklifi