Bıçaklanan Vatandaşa Müdahaleye Giden Sağlık Ekibi Saldırıya Uğradı - Son Dakika

Bıçaklanan Vatandaşa Müdahaleye Giden Sağlık Ekibi Saldırıya Uğradı

01.01.2012 04:47
Bıçaklanan Vatandaşa Müdahaleye Giden Sağlık Ekibi Saldırıya Uğradı, System.String[]

Samsun'da yeni yıla saatler kala bıçaklanan bir kadına müdahale etmek için olay yerine giden 112 Acil Servis görevlileri, kadının alkollü yakınları tarafından hastanelik edildi.

Samsun'da yeni yıla saatler kala bıçaklanan bir kadına müdahale etmek için olay yerine giden 112 Acil Servis görevlileri, kadının alkollü yakınları tarafından hastanelik edildi. Olayda yaralanan sağlık görevlisi Ercan Toraman'ın götürüldüğü hastaneye 112 Acil Servis çalışanları ambulanslar ile akın etti. Gazi Hastanesi önünde toplanan 20 kadar 112 çalışanı, darp edilen arkadaşlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan 112 Acil Servis ekibinde görevli Dr.Hakan Alan, görevlerinin sadece insanlara yardım etmek olduğunu, ancak kendini bilmez bazı kişilerin tüm hırslarını sağlık çalışanlarından çıkartmaya çalıştıklarını söyledi. Bu ve buna benzer olayların son yıllarda iyice arttığını hatırlatan Alan, son yaşanan olayda yaşananları şöyle anlattı; "Saat 22.00 civarlarında 112 ekiplerine bıçakla yaralama vakası ihbarı yapılması üzerine görevliler Kadıköy Mahallesi Osmaniye Caddesi üzerindeki ihbarın yapıldığı eve gitti. Hastanın olduğu eve giren sağlık görevlisi yaralının yarasını görmek istemiş, ilk müdahaleyi yapabilmek için. Karın bölgesinden yaralanan kişi bir bayanmış. Hasta yakını alkollüymüş ve tepki göstermiş. Şahıs 'yengemin orasını açamazsınız bakamazsınız' demiş ve kafa atmış arkadaşımıza. Yaşanan olaydan dolayı bizler çok üzgünüz, hepimizin başına gelebilir. Bizler gece-gündüz, yağmur, çamur demeden çalışıyoruz" dedi. Olay sırasında darp edilen görevlinin yanında bulunan ve yaşadığı şoku üzerinden atamayan diğer 112 Acil Servis görevlisi Hatice Altunçelik, "Hasta yakınları çok güzel bir şekilde bizi karşıladılar. Daha sonra eve çıktık, oradakiler sizi şikayet edeceğiz demeye başladılar. Evde zaten kavga devam ediyordu. Hastaya müdahale etmeye çalıştık, oradan birisi hastama dokunmayın, sadece alıp götürün demeye başladı. Hastaya müdahale ettirmediler. O sırada ne olduğunu ben anlamadım ve iki kişi direkt bize saldırdı. Hastayı apar topar çıkardık biz de" diye konuştu. Hastane önünde toplanan 112 Acil Servis ekibi çalışanları, meslektaşlarının durumunun iyi olduğunu öğrenince görevlerinin başına döndü.

Bıçaklanan Vatandaşa Müdahaleye Giden Sağlık Ekibi Saldırıya Uğradı
Bıçaklanan Vatandaşa Müdahaleye Giden Sağlık Ekibi Saldırıya Uğradı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bıçaklanan Vatandaşa Müdahaleye Giden Sağlık Ekibi Saldırıya Uğradı - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu, kadroya geri döndü Galatasaray'ın gündemine gelen eski Fenerbahçeli Garry Rodrigues, Al-İttihad'a geri döndü Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı Minnoşlar filmi nedeniyle Netflix aboneliklerinde iptaller rekor kırdı Araçla çarpışan motosikletli 2 kardeş, metrelerce sürüklendi 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı