Biçerdöverler hasada hazır - Son Dakika

Biçerdöverler hasada hazır

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde biçerdöverler bakımları yapılarak hasada hazırlandı.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde biçerdöverler bakımları yapılarak hasada hazırlandı.

İlçede bulunan 200'e yakın biçerdöverin bir kısmı hasat için Akdeniz ve Ege bölgesindeki ovalara giderken bir kısmı da birkaç gün içerisinde yola çıkacak.

Sandıklı'da bulunan 200'e yakın biçerdöverin tamirat ve bakımları yaklaşık 1 ay süren bir çalışmayla Sandıklı Sanayi Sitesi'ndeki teknik servisler tarafından tamamlandı. Bazı biçerdöverciler Akdeniz ve Ege ovalarında arpa ve buğday hasadı için yola çıkarken, diğerlerinin de birkaç gün içerisinde yola koyulması bekleniyor. 20 Mayıs gibi hasada başlayacak biçerdöverler ağustos ayı ortalarında Akdeniz ve Ege ovalarında hasadı tamamlayıp, ilçeye dönmeleri, son hasatlarını da Sandıklı, Isparta ve Burdur'da yapmaları bekleniyor. Ağustos ayında arpa ve buğday hasadını tamamlayacak biçerdöverlerin mısır hasadıyla sezonu kapatması planlanıyor.

'HEPİMİZ HAZIR VAZİYETTEYİZ'

Biçerdöver sahiplerinden Mustafa Coşar, "Biçerdöverlerimizin bakımını yetkili servislerimizde yaptırdık. Şoförlerimiz, operatör arkadaşlarımız, yağcılar şu anda hepsi hazır vaziyette. Akdeniz ve Ege bölgeleri Antalya, Aydın, Kuşadası, Söke ve Manisa ovasına dağılmaktadır. Bu serüven mayıs ayının 15'inde başlayıp, 8'inci ayın 15'inde bitiyor. Buralarda arpa ve buğday hasadı yapıyoruz. 9'uncu ayda da mısır hasadı yapıyoruz" dedi.

'KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ ALDIK'

Biçerdöver sahibi Coşar, "Koronavirüsle ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden gerekli izin ve belgelerimizi aldık. Operatör arkadaşlarımızın sosyal sigortasını yaptık. Çalışanlarımız hakkında bilgi verdik. Arkadaşlarımıza, çiftçilerimizi uyararak sosyal mesafe çerçevesinde hasat yapacaklarını anlattık. 2020 yılının çiftçi ve biçerdöverci arkadaşlarımıza bol bereketli bir yıl olmasını dilerim" diye konuştu.


Son Dakika

08:33 Muharrem İnce, Ayasofya'nın yeniden cami olması kararın ardından "Atatürk'e dua etmeliyiz" dedi 08:22 Manken Tuğba Özay, havuz başındaki cesur pozlarıyla kendine hayran bırakıyor 08:15 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul'da Yukarı Dudullu Mahallesi'nde bir alan riskli bölge ilan edildi 07:41 Ayasofya Camii'nin halılarının masrafını Cumhurbaşkanı Erdoğan mı karşıladı? Tarihçi isim onu işaret etti 07:16 Ayasofya'daki mozaikler ve semboller ne olacak? Herkesin aklındaki tek soru yanıt buldu 04:01 Ayasofya'nın yeniden cami olmasına dünyadan destek yağdı 01:02 Meral Akşener, İYİ Partili Levent Özeren'in hakaret mesajları için Semiha Yıldırım'dan özür diledi 23:30 Bataklık Operasyonu kapsamında 16 şirkete kayyum atandı 23:20 ORC'nin son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Sadece dört parti seçim barajını geçebildi 22:57 Son Dakika: 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Ayasofya kararına ilk yorum: Emeği geçenleri tebrik ederim 22:33 Son Dakika: Cami rahatsızlığı büyüyor! Ayasofya kararına bir tepki de ABD'den geldi 22:26 Yıldız Tilbe'den Ayasofya paylaşımı: Allah devletimize, milletimize zeval vermesin 21:21 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Yunanistan'a Ayasofya yanıtı: Herkes kararımıza saygı duysun 21:16 Vefat eden annenin doğuma 10 gün kala paylaşımları yürek dağladı 20:09 Isparta'da koronavirüs vaka sayısı 9 kat arttı, Vali'den uyarı gecikmedi: Rehavete kapılmayın