Biden istedi, NASA ödünç verdi! 3.9 milyar yıllık 'Ay Taşı' Beyaz Saray'da - Son Dakika

Biden istedi, NASA ödünç verdi! 3.9 milyar yıllık 'Ay Taşı' Beyaz Saray'da

23.01.2021 15:47
Biden istedi, NASA ödünç verdi! 3.9 milyar yıllık 'Ay Taşı' Beyaz Saray'da, System.String[]

Amerika Birleşik Devletleri'nin 46'ncı Başkanı olan Joe Biden, Trump'tan devraldığı Oval Ofis'e yerleştirdiği 3.9 milyar yıllık 'Ay taşı' ile dikkat çekiyor.

Donald Trump'ın Joe Biden'a görevi devretmesinin ardından Beyaz Saray'da değişiklikler sürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin 46'ncı Başkanı olan Joe Biden, Trump'tan devraldığı Oval Ofis için Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'dan özel bir istekte bulundu. Joe Biden'ın isteği üzerine NASA, 332 gram ağırlığında Ay taşı ödünç verdi. 3.9 milyar yıllık olduğu belirtilen Ay Taşı Oval Ofis'teki kütüphanede saklanıyor.

APOLLO 17 EKİBİ GETİRDİ

Söz konusu taş, NASA'nın son Ay görevini yürüten Apollo 17 ekibi tarafından getirildi. 1972 yılındaki görev sırasında astronotlar Ronald Evans, Harrison Schmitt ve Eugene Cernan, Ay üzerinde yürüyen son insanlar olmuştu.

Ekip araştırmalar kapsamında Ay yüzeyinde 22 saat geçirmişti.

Biden istedi, NASA ödünç verdi! 3.9 milyar yıllık 'Ay Taşı' Beyaz Saray'da

Son Dakika Teknoloji Biden istedi, NASA ödünç verdi! 3.9 milyar yıllık 'Ay Taşı' Beyaz Saray'da - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye ekonomisi 2020'de yüzde 1,8, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 5,9 büyüdü Kongrelere tepki gösteren vatandaş, AK Parti'yi duyunca savunmaya geçti: Onlar ne yapıyorsa doğrudur Darbe girişimiyle karışan Ermenistan, Karabağ'da rövanş peşinde! Asker yığmaya başladılar Kuyumcuya aşk tuzağı! Telefondaki müstehcen görüntüler delil oldu, suçlarını inkar edemediler Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Mart ayında kısmi de olsa müsabakalara seyirci alınmasını istiyoruz Meteoroloji'den Marmara ve Karadeniz için sağanak, Doğu Anadolu için yoğun kar yağışı uyarısı CHP'li Sancar'ın istifası ortalığı karıştırdı! Partide yeni skandal iddiaları art arda geldi Eşine laf atan şahısları uyaran koca, dayak yedi