Biden ve First Lady Jill Biden kış fırtınasının vurduğu Texas'ı ziyaret edecek - Son Dakika

Biden ve First Lady Jill Biden kış fırtınasının vurduğu Texas'ı ziyaret edecek

23.02.2021 23:10
Biden ve First Lady Jill Biden kış fırtınasının vurduğu Texas'ı ziyaret edecek, System.String[]

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden ve First Lady Jill Biden'ın cuma günü kış fırtınasının vurduğu Texas'ı ziyaret edeceklerini açıkladı.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden ve First Lady Jill Biden'ın cuma günü kış fırtınasının vurduğu Texas'ı ziyaret edeceklerini açıkladı.

ABD'de Başkan Joe Biden'ın talimatı üzerine ülkeyi etkisi altına alan kış fırtınasından en çok etkilenen Texas eyaletinde olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmişti. ABD'de binlerce kişiyi elektriksiz bırakan, marketlerin önünde tüp ve su kuyruğu oluşmasına yol açan kış fırtınası, Texas'ta günlük hayatı durma noktasına getirmişti.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki yaptığı açıklamada, Başkan Joe Biden ve First Lady Jill Biden'ın kış fırtınasının vurduğu Texas'ı cuma günü ziyaret edeceklerini ve Biden'ın ziyareti Texsaslılara desteğini göstermek ve eyaletteki toparlanmaya yönelik ilerlemeyi incelemek için yapacağını belirtti.

Ziyaret kapsamında Biden'ın Houston ve Texsas halkının gösterdiği mücadeleyi yerel yetkililerle görüşeceğini belirten Psaki, Biden'ın ayrıca aşıların dağıtıldığı sağlık merkezini de ziyaret edeceğini aktardı.

60'A YAKIN KİŞİ SOĞUKLAR NEDENİ İLE HAYATINI KAYBETTİ

Texas'ı etkisi altına alan soğuk hava dalgası nedeni ile milyonlarca kişi elektriksiz ve susuz kalmış, Texsas Çevre Kalitesi Komisyonu, eyaletteki 254 ilçenin çoğuna hizmet veren su sistemlerinin bozulmaya devam ettiğini açıklamıştı. Ohio'ya kadar bölgeyi etkisi alan soğuk hava dalgası nedeni ile şu ana kadar 58 kişi, karbon monoksit zehirlenmesi, araba kazaları, boğulmalar, ev yangınları ve hipotermi nedeniyle hayatını kaybetti.

(Akasya Yaşaroğlu/İHA)

Biden ve First Lady Jill Biden kış fırtınasının vurduğu Texas'ı ziyaret edecek

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Biden ve First Lady Jill Biden kış fırtınasının vurduğu Texas'ı ziyaret edecek - Son Dakika


Son Dakika

TRT'nin Payitaht Abdülhamid dizisi final yapıyor Temel Karamollaoğlu, HDP'nin kapatılma tartışmasında tavrını belli etti: Birini kapatırsınız bir başkası çıkar 13 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden şüphelin kaçış anı kamerada Kahvehanelerde oyunlar serbest mi, yasak mı? İçişleri Bakanlığı merak edilen soruya yanıt verdi Rizesporlu Mykola Moroziuk'un eşi Irina Moroziuk, 3 yıllık hapis cezası alabilir Galatasaray, Ankaragücü deplasmanında 2-1 yenilerek zirve yolunda büyük yara aldı Beşiktaş maçında Ertaç Özbir'in hücuma çıkması İspanya basınında gündem oldu HDP kapatılırsa milletvekilleri Demokratik Bölgeler Partisi'ne geçecek