Son Dakika Haberleri: Bifo, Fazıl Say'ın Flüt Konçertosu ile Sezonu Açıyor

Bifo, Fazıl Say'ın Flüt Konçertosu ile Sezonu Açıyor

3 ay önce

BORUSAN İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 20'nci yılını kutlayacağı 2018 - 2019 sezonunu 4 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşecek konserle açacak.

Bifo, Fazıl Say'ın Flüt Konçertosu ile Sezonu Açıyor, System.String[]
BORUSAN İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 20'nci yılını kutlayacağı 2018 - 2019 sezonunu 4 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşecek konserle açacak. Fazıl Say'ın Flüt Konçertosu'nun dünya prömiyerinin yapılacağı konserde Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO, flüt sanatçısı Bülent Evcil'e eşlik edecek.

Bu sene 20'nci yılını kutlayan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), yeni sezonun açılışını bir dünya prömiyeriyle yapacak. Fazıl Say'ın BİFO'nun üyelerinden Bülent Evcil için yazdığı Flüt Konçertosu ilk kez 4 Ekim Perşembe akşamı 20.00'de İstanbul Lütfi Kırdar ICEC'teki Açılış Konseri'nde seslendirilecek.

BİFO solisti Bülent Evcil, Sir James Galway ile çalışmış, Türkiye'nin ve dünyanın en prestijli orkestraları ile Maazel, Strugala, Tabakov ve Aykal'ın aralarında olduğu şeflerle konserler vermişti. Kuşağının en iyi flütçülerinden biri olarak kabul edilen sanatçı, klasik müziğin başyapıtlarından çağdaş kompozisyonlara ve tangolara uzanan çok geniş bir repertuvara sahip. - İstanbulO Ses Türkiye'de Bomba İddia: Beyaz ile Hadise Aşk Yaşıyor Ankara'daki Tren Faciasının Nedeni Belli Oldu: Makaslar Zamanında Değişmemiş

Son Dakika! Sincar Hava Harekatında 30 Hedef Vuruldu