"BİFO Özel: 'Recomposed' Vivaldi - Dört Mevsim" konseri müzikseverlerle buluştu - Son Dakika

"BİFO Özel: 'Recomposed' Vivaldi - Dört Mevsim" konseri müzikseverlerle buluştu

05.10.2020 21:21

"Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Özel: 'Recomposed' Vivaldi - Dört Mevsim" konseri, "48. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında çevrim içi olarak müzikseverlerle buluştu.

"Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Özel: 'Recomposed' Vivaldi - Dört Mevsim" konseri, "48. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında çevrim içi olarak müzikseverlerle buluştu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle düzenlenen festival bünyesindeki konser, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla "online.iksv.org/muzik" adresinde yayınlandı.

Festivalin BİFO'ya odaklandığı üç konserlik özel serinin sonuncusunda orkestra, Murat Cem Orhan şefliğinde Barok do¨nemin en u¨nlu¨ eserlerinden biri olan Antonio Vivaldi'nin Do¨rt Mevsim'ini Max Richter'in düzenlemesiyle seslendirdi.

Konserin solistliğini ise Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası başkemancılığının yanı sıra solistlik kariyerine devam eden Pelin Halkacı Akın yaptı.

Yaklaşık 45 dakika süren konserde, u¨c¸er bo¨lu¨mlu¨ do¨rt keman konc¸ertosu seslendirildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'BİFO Özel: 'Recomposed' Vivaldi - Dört Mevsim' konseri müzikseverlerle buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Çağatay Ulusoy, ekranlara dönüyor! İşte yeni dizisi Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel, takipçisinin yorumuna verdiği yanıtla herkesi şoke etti Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek! Hafta ortasından itibaren kar geliyor Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz