Biga'da 16 Damızlık Koç Dağıtıldı - Son Dakika

Biga'da 16 Damızlık Koç Dağıtıldı

29.11.2018 15:28
Biga'da 16 Damızlık Koç Dağıtıldı, System.String[]

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Tarım Bakanlığı tarafından dağıtılan koçlar sahiplerini buldu.

Çanakkale'nin Biga ilçesinde Tarım Bakanlığı tarafından dağıtılan koçlar sahiplerini buldu. 16 adet Merinos ırkı koç dağıtıldı.

Biga Hayvan Pazarında yapılan dağıtıma Çanakkale İl Tarım Müdürü Erdem Karadağ, Biga İlçe Tarım Müdürü Vasfi Karaca, Çanakkale Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ayşe Gül Ulutaş, Biga İlçe Tarım Müdürlüğünden Görevli Veteriner Hekimler, Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil Erol ve yetiştiriciler katıldı. İl Tarım Müdürü Erdem Karadağ yaptığı açıklamasında koyun ırkını ıslahı için her yıl bu tür Merinos ırkı koçların sürü sahiplerine dağıtıldığını söyledi. Karadağ, "Bu gün Biga'da 16 adet koç dağıtıyoruz. Buradan Çan ilçesine geçerek orada da dağıtım yapacağız. Çanakkale ve ilçelerine toplam 82 adet koç dağıtımı yapılacak. Bu koçların her biri 2 bin 250 - 2 bin 500 TL arasında. Bunun yüzde 75'i Bakanlık tarafından karşılanıyor. Diğeri koç sahibiler tarafından ödeniyor" dedi.

Biga İlçe Tarım Müdürü Vasfi Karaca, "Müdürlüğümüze koç almak için yapılan müracaat sonunda yapılan puanlama sonrası hak sahipler belirleniyor. Biga'mızda 68 bin adet Koyun 22 bin adet keçi olmak üzere toplam 90 bin adet küçük baş hayvanımız mevcut. Bu küçük Baş hayvanlarımızın küpelenmesi ve aşıları aralıksız devam ediyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından koçlar yeni sahiplerine dağıtıldı. - ÇANAKKALE

Biga'da 16 Damızlık Koç Dağıtıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Biga'da 16 Damızlık Koç Dağıtıldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hafta içi uygulanacak ilk sokağa çıkma kısıtlaması başladı! İşte ihtiyacınız olan tüm bilgiler Ünlü oyuncu Serkan Çayoğlu, yeni dizi projesiyle ekrana dönüyor Türkiye 50 milyon Çin, 25 milyon Alman aşısı alacak Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu