Son Dakika Haberleri: Bilal Erdoğan: Alfabemizin Bu Kadar Hızlı Değiştirilmesinin Nedeni Geçmişle Bağımızı Kesmekti

Bilal Erdoğan: Alfabemizin Bu Kadar Hızlı Değiştirilmesinin Nedeni Geçmişle Bağımızı Kesmekti

10 ay önce

Bilal Erdoğan, "Bizim alfabemizin bu kadar hızlı değiştirilmesinin en önemli maksadı, geçmiş ile olan bağımızı en hızlı şekilde kesmekti" dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, "Ümmet ne kadar karmaşa içerisinde olursa, İsrail'in o kadar güvende olacağını düşünen bir zihniyet ile karşı karşıyayız" dedi.

GENÇLERE ÖNEMLİ MESAJLAR

İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Öğrenci meclisi Kurultayı'na katıldı. Kurultayda konuşan Bilal Erdoğan, gençlere önemli mesajlar verdi.

"HAYATİ DÖNEMEÇLERLE YÜZ YÜZEYİZ"

Bugün ülkemizin kimisine göre kuşatma altında, kimisine göre çevreleme ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Erdoğan, "Ülkemize doğrudan kastedilmese bile bulunduğumuz coğrafyanın şartları içinden geldiğimiz tarihi derinlik bizi böylesi hayati dönemeçler ile yüz yüze bırakıyor. Bölgemizde devletler parçalanmak isteniyor, yeni federatif yapılanmalar oluşturulmaya çalışıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası düzende kurulan sınırlar tartışılır hale getirilmeye çalışılıyor. Bu kardeşlik iklimini yaşayamadığımız yaşatamadığımız bu dönemeçte, bu coğrafya da son günlerde yaşananlar ile baktığımız zaman İsrail'in güvenliğine yönelik bir örgütlenme oluşturulduğunu görüyoruz. Ancak İsrail'in güvenliğinden anladıkları, İsrail'in çevresindekiler ile barış içerisinde, eşit şartlarda değil, İslam ülkelerinin istikrarsızlaştırması. Yani ümmet ne kadar karmaşa içerisinde olursa, İsrail'in o kadar güvende olacağını düşünen bir zihniyet ile karşı karşıyayız" dedi.

ALFABE ELEŞTİRİSİ: GEÇMİŞ İLE BAĞIMIZI KESMEK İÇİN ALFABEMİZ BU KADAR HIZLI DEĞİŞTİRİLDİ

"Güneyimizdeki terör devleti de, Kudüs'ün başkent olarak tanınma girişimi de, dinimizi, İslam ülkelerini ve Türkiye'yi kuşatma operasyonunu bir parçasıdır" diyen Erdoğan, "Maalesef şu anda müttefiklerimiz ile neredeyse savaş içine sokulmaya çalışıyoruz. Eskiden müttefiklerine toz kondurmayan, eleştirmeyen bir Türkiye vardı. Biz buna alışarak büyüdük. Sizler bunu görmediniz bile. Bizim alfabemizin bu kadar hızlı değiştirilmesinin en önemli maksadı geçmiş ile olan bağımızı en hızlı şekilde kesmekti. Ama bugün imam hatipli kardeşlerim Osmanlı Türkçesi'ni de öğreniyorlar. Böylece geçmiş ile olan bağımız güçlü bir şekilde tesis edilmiş olacak. Bu gericilik değil. Gericilik insanları görünüşlerine göre inanışlarına göre yargılamaktır" dedi.

Konuşmanın ardından protokol üyelerine günü anlam ve önemini belirten hediyeler verdi.
Almanya'ya Gidecek 50 Bin Türk İşçi İçin Kayıtlar Başladı 80'lerin Ünlü Şarkıcısı Hakan Aslan, Cinsiyet Değiştirdi

İstediği Zammı Alamayan Emrah, Diziye Nefes Kesen Bir Bölümle Veda Etti