Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Tasarım Çalışmaları - Son Dakika

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Tasarım Çalışmaları

2 yıl önce

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) öğrencileri, tasarladıkları güncel ve özgün hediyelik eşyalarla kentin turizmine renk katmaya hazırlanıyor.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Tasarım Çalışmaları, System.String[]

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) öğrencileri, tasarladıkları güncel ve özgün hediyelik eşyalarla kentin turizmine renk katmaya hazırlanıyor.

GSTF Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, son yıllarda yapılan yoğun çalışmalarla Bilecik'in turizm potansiyelinin ortaya çıktığını belirterek, kendilerinin de "Ürün Semantiği" dersi kapsamında geliştirdikleri ticari ürünlerle, kentin turizmine hizmet eden çalışmalar yaptıklarını söyledi.


Bilecik'e has hediyelik eşya çeşitliliğinin düşük olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yılmaz, şunları kaydetti:


"Bilecik'te genelde başka şehirlerde de görebileceğiniz tipte hediyelik eşyalar var. Öğrencilerimiz bu ders kapsamında geleneksel değerlerimizi ve desenlerimizi kullanarak tamamen Bilecik'e has ürünler tasarladı ve üretti. Ders kapsamında yalnızca tasarıma yoğunlaşmadık. Öğrenciler, ürünlerin yatırım maliyetlerini ve talep tahminleri yaparak, Bilecik ve çevresinde bulunan hammaddeler ve kaynaklar kullanarak, rahatlıkla üretilebilir, düşük maliyetli ve aynı zamanda kaliteli ürünler ortaya çıkardı."

Prof. Dr. Yılmaz, öğrencilerin iş geliştirme konusunda da yetkin hale gelmeleri ve girişimci olmaları için çalıştıklarını belirterek, ortaya çıkardıkları turistik hediyelik eşyaların, Bilecikli girişimcilerinden ve yatırımcılarından ilgi beklediğini sözlerine ekledi.

Haber Yayın Tarihi: 24.01.2018 05:13 Kaynak: AASon Dakika

Son dakika: Bakan Albayrak: Kamu bankaları faizi tek haneye düşürecek
Davutoğlu'nun tanıtım programında en çok ve en az kullandığı kelimeler dikkat çekti Karısını kendi yatağında başka bir adamla basan şahıs kurşun yağdırdı!