Bilecik'te "Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları" - Son Dakika

Bilecik'te "Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları"

01.05.2017 19:07
Bilecik'te

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından “24’üncü Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları” gerçekleştirildi.

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından "24'üncü Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları" gerçekleştirildi.

Türkiye'nin çeşitli yerlerinden birçok avcı ve atıcı kulübünün katıldığı yarışmaları yüzlerce kişi izlerken, müsabakalarda bin 500 sporcu birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Bu yıl müsabakalarda 55 metre Serbest Atış kategorisi, 35 metre Klasik Pet Şişe ve Trap atışları, 35 metre Tavşan hedef atışı ve bu yıl ilk defa yapılan uçan domuz atışı kategorisi olmak üzere toplam 5 kategoride sporcular birbirleriyle mücadele etti. Ayrıca yarışmalarda alınan sağlık ve emniyet tedbirleri sporcuların ve izleyenlerin takdirini kazandı. Genç yaşlı herkesin ilgisini çeken organizasyonda, poligonlara çıkan amatör ve profesyonel yarışmacılar, sporseverler tarafından sıcağa aldırmadan büyük bir ilgi ve heyecanla izlendi.

"Amacımız kötü uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimizi atıcılığa özendirmek"

Müsabakalarla hakkında bilgi veren Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü Başkanı Mustafa Öktem, geleneksel hale gelen avcı ve atıcı bayramındaki amaçlarının ateşli silahların düğünlerde, eğlence yerlerinde, maç sevinçlerinde kullanılmasının kesinlikle doğru bulmadıklarını belirtmek olduğunu söyledi. Öktem, "Bu tarz organizasyonlarla, atışa meraklı amatör olmaya aday dostlarımıza bu sporu sevdirmek, ata sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak, ilçemizin tanıtımını, gelişmesini ve reklamını yapmak, avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğa sever sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak ve aynı zamanda kötü uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimizi atıcılığa özendirmek gibi amaçlarla düzenlemekteyiz. Bu yıl 24'üncüsünü düzenlemiş olduğumuz Avcılık ve Atıcılık müsabakamıza, Bilecik, Bursa, Kütahya, Bartın, İzmir, Zonguldak, Sakarya, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Manisa ve Afyon gibi illerden birçok sporcu katılmıştır. Yarışmalarda şampiyon olan tüm arkadaşlarımızı kutluyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan oldukça ilgi gören etkinliğe, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın Karaca, MHP İl Genel Meclis üyesi Orhan Uğur, MHP İlçe Başkanı Ahmet Niğmet, CHP İlçe Başkanı Faik Üstün, Birleşik Metal İş Sendikası Eskişehir Şube Sekreteri Recai Büyükbeyhan, Osmaneli Halk Bankası Müdürü Osman Yurttaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. - BİLECİK

Bilecik'te Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları
Bilecik'te Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları
Bilecik'te Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bilecik'te 'Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atış Müsabakaları' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

HDP'li Garo Paylan'la Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay arasında 'şikayet' tartışması: Belgeleri ortaya koyarız Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Çin'in "Koronavirüsün çıkış noktası Vuhan değil" iddiasına DSÖ'den yanıt gecikmedi: Oldukça spekülatif Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti Tayvan parlamentosunda milletvekilleri birbirlerine bağırsak attı Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı