Bilecik'te Üniversitelilere "Bilkart" Kolaylığı - Son Dakika

Bilecik'te Üniversitelilere "Bilkart" Kolaylığı

08.09.2012 15:40
Bilecik'te Üniversitelilere

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, üniversite öğrencilerine yönelik üretilen "Bilkart" ile bazı iş yerleri ve belediyenin ulaşım hizmetlerinde indirim imkanı sağlandığını bildirdi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, üniversite öğrencilerine yönelik üretilen "Bilkart" ile bazı iş yerleri ve belediyenin ulaşım hizmetlerinde indirim imkanı sağlandığını bildirdi.

Yağcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde 2012-2013 akademik yılında 10 binden fazla öğrencinin öğrenim göreceğini belirtti.

Yerel yönetimler olarak öğrencilere çeşitli kolaylıklar sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Yağcı, şunları kaydetti:

"Bilkart sistemi, bu yıl ekim ayında kullanıma açılacak. Elektronik özellikli Bilkart, öğrencilerimize mahsus olarak verilecek. Bu kartı alabilmek için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencisi olunması gerekiyor. Ayrıca ikametin Bilecik adresinde olması lazım. Öğrenciler, kimlik belgesi fotokopisi ve öğrenci belgesiyle bu kartı alabilir. Kart kapsamında yaklaşık 70 iş yerimizle protokol imzaladık. Öğrencilerimiz bu iş yerleri ve belediyenin ulaşım hizmetlerinden indirimli fiyatlarla yararlanma imkanına sahip olacak."

Muhabir: Mehmet Candikmen

Yayıncı: Sedat Gök - BİLECİK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bilecik'te Üniversitelilere 'Bilkart' Kolaylığı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika: Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti