Bilecik'te Yabani Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı - Son Dakika

Bilecik'te Yabani Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı

19.01.2012 17:20
Bilecik'te Yabani Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanlığı II.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı II. Bölge Müdürlüğü Bilecik Şube Müdürlüğü ekipleri, Merkez Avcılar ve Atıcılar ile İstasyon Avcılar Kulübü işbirliğinde ağır kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken hayvanların beslenmesi amacıyla doğaya yem bırakıldı.

Bilecik Şube Müdürü Nezir Ayhan, yaptığı açıklamada, Bilecik'te ormanlarda ağır geçen kış şartlarından dolayı yem ve besin bulamayarak aç kalan hayvanların bölgelere yem bıraktıklarını söyledi.

Amaçlarının yabani hayvanları, soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulamamalarından dolayı telef olmamaları ve sıkıntılarını azaltmak için yemleme çalışmaları yaptıklarını belirten Ayhan, şunları kaydetti:

"Son günlerde yaşanan ağır kış şartları nedeni ile arazilerde bulunan yabani hayvanların açlıktan ölmemeleri için yüksek kesimlerde kar ile kaplı bölgelere yem bırakıyoruz. Bu çalışmalarla yabani hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla buğday, arpa, mısır, saman ve ekmek gibi yiyecekler yanında buz tutan gölet ve derelerdeki buzlar kırılarak yaban hayvanlarının su ihtiyacını gideriyoruz. Av ve yaban hayatından kazanılan gelirlerin tekrar doğaya kazandırılması çalışmaları yaban hayvanlarının beslenmesine gösterilen önemle ve yaban hayvanları yerleştirme çalışmalarıyla hız kazanmaktadır. Bunun yanında bu hayvanları kaçak avlayanlarla da mücadele ediyoruz."

Merkez Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Cengiz Kavadar da avcılar olarak sadece hayvanları vuran avcılar olarak anılmak istemediklerini belirterek, tabiatı koruyan ve yaban hayvanlarına zor kış şartlarında sahip çıkan avcılar olarak anılmak istediklerini söyledi.

Yemleme çalışmalarının kış şartlarının yoğun olduğu merkez ve ilçelerde devam edeceği bildirildi.

- BİLECİK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bilecik'te Yabani Hayvanlar İçin Doğaya Yem Bırakıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar