Bilecik'ten Kısa - Son Dakika

Bilecik'ten Kısa

09.06.2011 11:44
Bilecik'ten Kısa, System.String[]

Bilecik Halk Eğitim Merkezince 2010-2011 eğitim ve öğretim döneminde açılan 247 kursa katılan 4 bin 188 kursiyere belgeleri verildi.

Bilecik Halk Eğitim Merkezince 2010-2011 eğitim ve öğretim döneminde açılan 247 kursa katılan 4 bin 188 kursiyere belgeleri verildi.

Vali İbrahim Akpınar, Bilecik Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Bilecik'in, Türkiye'nin gelişen ve istikbal vaat eden bir ili olduğunu belirterek, kentte yeni fabrika ve tesisler için çalışmalar yapıldığını söyledi.

İş hayatında yeni elemanlara ve çalışanlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Vali Akpınar, "Halk Eğitim Merkezinin yürüttüğü çalışmalar sayesinde ilimizde daha çok insan iş hayatına katılmaktadır. Kurslarda öğrenerek, teknik beceriler kazanarak ve meslek edinerek işe başlaması hem kendi aileleri hem de Bilecik için güzel gelişme olacaktır" dedi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı da, mahalle konakları tamamladığında ihtiyaç olan alanlarda Halk Eğitim Merkezi ile birlikte mahallelerde bayanların kendi işlerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmeleri noktasında Belediye, Halk Eğitim Merkezi, Milli Eğitim ve diğer kurumlarla işbirliği yapma imkanının oluşacağını ifade etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu ise, çeşitli branşlarda açtıkları 247 kursa katılan 4 bin 188 kursiyere belge verdiklerini belirterek, hedeflerinin her eve ulaşarak kurumu tanıtmak ve en az bir kursa katılımını sağlayarak, kişiye beceri kazandırmak ve gelişimine yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Halk Eğitim Merkezlerinin her yaştan insanın ilgi alanlarına yönelik hayatları boyunca çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim verilen kurumlar olduğunu ifade eden Kutlu, şöyle konuştu:

"Hizmet alanı bakımından toplumdaki okur yazar oranının ve eğitim seviyesinin arttırılması, el becerilerinin geliştirilerek aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının gün yüzüne çıkarılması öncelikli amacımızdır. Bunun yanı sıra halk eğitim merkezleri çeşitli kursların açıldığı yerlerdir düşüncesinin ötesinde çağın ihtiyaçlarına cevap veren kurumlar olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Eğitim merkezlerimizde meslek eğitimi yapan kurumların her birinden en az bir eğitim alanı bulunmaktadır. "

Konuşmaların ardından, Vali Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, Belediye Başkanı Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Hüseyin Can, makine nakışı, kumaş desenleme, ahşap boyama, kırkyama, kurdele nakışı, giyim üretim teknolojileri, el sanatları teknolojileri, dekoratif ev ürünleri, ebru sanatı, okuma yazma ve avcı eğitimi gibi kurslarda başarılı olan kursiyerlerin belgelerini verdi.

Kursiyerlerin belgelerinin verilmesinin ardından Vali Akpınar ve beraberindekiler, kursiyerler tarafından açılan sergiyi gezdi.

-GÖLPAZARI ANAOKULUNDAN YIL SONU RESİM VE EL İŞİ SERGİSİ

(FOTOĞRAFLI)

Gölpazarı İsmail Kara Anaokulu öğrencileri tarafından yıl sonu resim ve el işi sergisi izlenime sunuldu.

Okul Salonu'nda açılış töreninde konuşan Okul Müdürü Ertan Ünal, yıl boyunca öğrencilerin ürettikleri eserleri Gölpazarılılarla paylaşmak istediklerini belirterek, "Emek harcadıkları bütün ürünler kendilerini geliştirmek amacıyla yapmış oldukları eselerdir. Gelecekteki hayatlarının ilk adımlarını burada attılar. İleri ki yıllarda daha da güzel eserler vereceklerdir" dedi.

Açılışa, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yazıcı, Şube Müdürleri Kemal Akbulut ve Mustafa Vahit Arslan, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

-ERTUĞRULGAZİ LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

(FOTOĞRAFLI)

Ertuğrulgazi Lisesinde mezuniyet töreni düzenlendi.

Törene, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Yunus Karaağaç yaptığı konuşmada, okulun 1905 yılında eğitim ve öğretime başladığını, 103 dönemdir mezun verdiğini kaydetti.

Daha önce belediye binasında eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren okulun 1972 yılında bu binaya taşındığını anlatan Karaağaç, şunları ifade etti:

"Yıllardır Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılapları doğrultusunda bu vatana kazandırdığı değerlerle ilimizde adıyla namlı okulumuzdan bu yıl 218 öğrencimiz mezun olmaktadır. Biliyoruz ki onlar nereye giderlerse gitsinler okulumuzdan aldıkları değerleri hayatlarının sonuna kadar devam ettirecekler, Ertuğrulgazi Lisesi mezunu olmaktan gurur duyacaklar. Mezun olan siz öğrenciler hiç bir zaman Atatürk ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermeyin. Sabırlı olun, hayatınızda duygularınızla değil mantığınızla hareket edin. sadece kendi insanlığınızı değil, tüm insanlığı sevin. "

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.

-Bilecik EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN "UMUT YILDIZI" PROJESİ

(FOTOĞRAFLI)

Bilecik Emniyet Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle "Umut Yıldızı" projesi uygulamaya konuldu.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Çocuk Şube Müdürlüğünün faaliyetleri kapsamında, Bilecik Sevgi Evlerinde kalan 14-17 yaş grubu 13 çocuğa folklor eğitimi verildiği bildirildi.

Proje kapsamında folklor kursunu başarıyla tamamlayan çocuklara düzenlenen törenle sertifikalarının verildiği kaydedildi.

- BİLECİK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bilecik'ten Kısa - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İstanbul için yeni tedbirler mi var? Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası konuşuyor Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Manchester United Hakan Çalhanoğlu'na 5 yıllık teklifte bulundu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı