''BİLGE ŞEHİR KOCAELİ'' fotoğrafları yarıştı - Son Dakika

''BİLGE ŞEHİR KOCAELİ'' fotoğrafları yarıştı

28.04.2017 11:48
''BİLGE ŞEHİR KOCAELİ'' fotoğrafları yarıştı, System.String[]

KO-MEK'te Fotoğrafçılık branşında eğitim alan kursiyerlerin çektiği fotoğraflar birincilik için yarıştı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), Kocaeli'nin gelenek ve göreneğini, işitsel ve görsel olarak geçmişten günümüze taşıdığı değerleri, yansıtan bir kompozisyon üzerinde fotoğraf branşına devam eden kursiyerler arasında "Bilge Şehir Kocaeli" temalı fotoğraf yarışması düzenledi. 5.'si düzenlenen fotoğraf yarışmasına 21 kursiyer 102 farklı fotoğrafla katılarak dereceye girmek için yarıştı. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmanın jüri üyeliğini Fotoğraf Sanatçıları Gülistan İlhan, Kürşat Dilaveroğlu ve Fatih Akbörü oluşturdu.

BİRİNCİ LEVENT AKIN OLDU

Jüri üyelerinin dereceye giren fotoğrafları belirlemek için oldukça zorlandığı yarışmada Kocaeli'nin dörtbir yanından birbirinden güzel fotoğraflar birincilik için çekişti. 21 eserin yer aldığı yarışmada klasik kurallara, özgünlüğe ve perspektife uyumluluk göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirme sonucunda birinci Levent Akın olurken ikinci Derya Yiğen, üçüncü ise Mustafa Karakuş oldu. Yarışmada ayrıca 5 farklı fotoğraf da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mansiyon ödülü için layık görüldü.

ÖDÜLLER 18 MAYIS'TA AÇILIŞTA VERİLECEK

Yarışmada dereceye giren yarışmacıların ödülleri 18 Mayıs Perşembe Günü Gebze'de düzenlenecek olan "KO-MEK Genel Sergi" açılışında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından verilecek.

''BİLGE ŞEHİR KOCAELİ'' fotoğrafları yarıştı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel ''BİLGE ŞEHİR KOCAELİ'' fotoğrafları yarıştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal?