Bilgi Yarışmasında Birinci Olan Öğrencilerden Kaymakam Pektaş'a Ziyaret - Son Dakika

Bilgi Yarışmasında Birinci Olan Öğrencilerden Kaymakam Pektaş'a Ziyaret

Sivas'ta 96 lisenin katıldığı "Genel Kültür Bilgi Yarışması"nda il birincisi olan Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi öğrencileri, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş'ı makamında ziyaret etti.

Sivas'ta 96 lisenin katıldığı "Genel Kültür Bilgi Yarışması"nda il birincisi olan Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi öğrencileri, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş'ı makamında ziyaret etti.


Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, yarışmada birinci olan öğrenciler Sema Akyüz, Seher Güler ve Nurdan Karakavak, Okul Müdürü Şahin Karaca, öğretmenler Tülay Polat, Abdullah Şimşek ve Mehmet Öztürk, Pektaş'a ziyarette bulundu.


Ergen, yarışma ve öğrenciler hakkında Pektaş'a bilgi verdi.


Pektaş da öğrencileri tebrik ederek, "İnşallah başarılarınız daim olur. Bundan sonraki süreçte daha güzel yerlere gelmek için daha fazla çaba sarf etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Bilgi, çağımızdaki en güçlü silah, artık devletler birbiri üzerinde egemenlik kurmaya çalışırken topla tüfekle bu işi yürütmüyor, teknolojiyle yürütüyorlar, bilgiyle yürütüyorlar." dedi.


Pektaş, başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

YORUMLAR

Son Dakika

16:33 Hukukçular Adana'daki olayı konuşuyor: Maske ve sokağa çıkma cezaları iptal olur mu? 16:28 Son 3 günde koronavirüs vakalarının en çok arttığı iller arasında olan kentte termometreler 52 dereceyi gösterdi 16:17 Dijital Türkiye Platformları üzerinden alınan barkodlu belgeler resmi belge sayılacak 15:48 Bakan Akar, Rus yapımı savaş helikopterinin önünde Libya için kararlılık mesajı verdi 15:00 CHP'li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, makam odasının kapısını söktürdü 14:30 Kız meselesi yüzünden 4 kişi tarafından feci şekilde dayak yiyen genç, 4 gün komada kaldı 14:22 7 yıl önce öldürdüğü kuzenini babasına ait 9 metrelik su kuyusuna atmış 14:05 Küçük çocuğun yardım çığlığına koşan genç kadın, sapığı yakalayıp emniyete teslim etti 12:43 Beylikdüzü'nde İETT otobüsü köprü ayağına ok gibi saplandı 12:33 13 yaşındaki kız "10 yaşındaki çocuktan hamile kaldım" demişti! Bebeği dünyaya geldi 12:27 Cem Uzan'dan beklenmedik Selahattin Demirtaş çıkışı: Serbest bırakılmalı 11:47 18 yıldır kayıp olan iş adamının yasak aşk kurbanı olduğu ortaya çıktı! Diri diri yakmışlar 10:50 3 haftalık kızını boğarak öldüren vicdansız anneden garip ifade: Uyurken üzerine yatmış olabilirim 09:32 Dört kadın bir oldu, tartıştıkları adamı yol ortasında evire çevire dövdü 09:21 Bursalı usta, yaptığı hat kalemlerini tanesi 175 liradan dünyaya satıyor