"Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalı" - Son Dakika

"Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalı"

02.09.2020 23:12

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan," Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalıdır" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan," Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalıdır" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan, Hükümetin, uzaktan eğitimin hayatın bir parçası olacağına dikkat çektiğini belirterek, "Öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirlerin alınmasını istedi. Bu adımlardan bir tanesinin de KDV ve ÖTV sıfırlaması olduğunu bildiren Geylan, "Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır" ifadesini kullandı.

Geylan şöyle devam etti:

"Öyle görünüyor ki, uzaktan eğitim bir süre eğitim hayatımızın parçası olacak. Hükümet, öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirler almalıdır. Bu adımlardan bir tanesi de KDV ve ÖTV sıfırlamasıdır. Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır. (Nitekim daha önceki yıllarda tablet dağıtımı söz konusu olmuştu). Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu yapacak güçtedir."

(İHA)

 Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalı' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'ın yeme-içme sektörüne verdiği destek ödemesi müjdesinin ayrıntıları ortaya çıktı! Peki kim ne kadar alacak? Fuhuş operasyonundan yürek burkan detay: Yetiştirme yurdundan ayrılan kızları tehdit edip dövmüşler Evine haciz gelen Defne Samyeli'den açıklama: Beni küçük düşürmek için yaptı Trabzonspor'dan İrfan Can ve Visca açıklaması: İki futbolcuyla da ilgilenmiyoruz Cemaat liderinin konut arazisine defnedilen cenazesinin mezarlığa taşınması sırasında ortalık karıştı Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı