Bilgiyap Ödül Töreninde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi - Son Dakika

Bilgiyap Ödül Töreninde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım Koleji İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen Bilgi ve Yapboz Şenliği'nde (BİLGİYAP) dereceye girenlere düzenlenen tören ile ödülleri verildi.

Bilgiyap Ödül Töreninde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi, System.String[]

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım Koleji İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen Bilgi ve Yapboz Şenliği'nde (BİLGİYAP) dereceye girenlere düzenlenen tören ile ödülleri verildi. Çeşitli etkinliklerle süslenen tören ödüllerin verilmesi ile son buldu.

Yıldırım Koleji 1. sınıf öğrencilerine Okuma Bayramı ve BİLGİYAP Ödül Töreni düzenledi. Anadolu Otel'de yapılan programa Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Ereğli Milli Eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç ve şube müdürleri katıldı. Minik öğrencilerin birbirinden güzel etkinlikler sergilediği törende çocukların mutluluğuna aileleri de ortak oldu. 1. sınıf öğrencilerinin drama, folklor gösterileri, fotoğraf sunumları, İngilizce ve Türkçe şarkılarıyla süslediği törende harflerin padişahı ve miniklerin oluşturduğu mehteran gösterisi ile büyük ilgi topladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Yıldırım Koleji İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Sarısoy "Eğitimin anne karnından hayatın sonuna kadar devam eden uzun bir süreç olduğunu hepimiz biliyoruz. ve bu sürecin güzel günlerinden birini, bir eğitim bayramını daha hep beraber yaşıyoruz. Çocuklarımız bugün artık okuyorlar, hayatı anlamanın ilk basamağındalar. Bundan sonra posta kutularından gelen mektupların kime ait olduğunu okuyup belki de 'Baba mektubun gelmiş' diyecekler. Anneleri için aldıkları bir hediyeye 'Canım anneme' diye kendileri yazacaklar. Karşıdan gelen otobüsün hangi semte gittiğini kendileri okuyup bilecekler. Hasılı okuyup yazacaklar. Ama zaten bu kısmı zaten onlar adına çok kolaydı ve çocuklarımızda kısa zamanda okuma yazma öğrendiler. Fakat Yıldırım Koleji olarak asıl hedefimiz çocuklarımızı gerçek birer okuryazar olarak yetiştirmek. Bundan sonraki süreçte biz yavrularımıza kainat kitabını okumayı öğreteceğiz. Bu öğrencilerimiz mezun olurken bazen en anlamlı cümleyi kurumuş bir toprağa düşen yağmur tanesinde okuyacak, bazen en fasih bir cümleyi azmiyle bir kayayı delmiş ve ona tutunarak büyümeye çalışan bir ağaçta okuyacak, bazen de merhamet üzerine söylenmiş en güzel bir şiiri yardıma muhtaç bir insana yardım ederek yazacaklar." dedi.

597 öğrencinin katıldığı BİLGİYAP'ın ödül töreninde 1. olan öğrenciye ve öğretmenine yarım altın, 2. ve 3. olan öğrenci ve öğretmenlerine çeyrek altın, 11 öğrenciye ve öğretmenlerine mansiyon ödülleri ve başarı sertifikaları verildi. 1. olan öğrencinin ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç verdi. Kılıç ödül töreni sonrasında yaptığı konuşmada "Yıldırım Koleji'nin son dönemlerde kazanmış olduğu uluslararası proje başarıları bizleri gururlandırıyor. Bu minik öğrencilerimizi yetiştiren öğretmeni, anneyi ve babayı tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Etkinlik ödüllerin verilmesinin arından sona erdi.

Haber Yayın Tarihi: 24.05.2013 15:49 - Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Bilgiyap Ödül Töreninde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hajduk TV spikeri Mirte Surjak, G.Saray maçında güzelliğiyle büyüledi İpsala Sınır Kapısı'nda rüşvet çarkı çökertildi! Paralar memurların evlerinden çıktı Türk Bayrağını indirmeye çalışan şahsı, polis öfkeli kalabalığın elinden zor aldı Dünyanın en zengin futbolcusu Faiq Bolkiah, Maritimo'ya transfer oldu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları ve set çalışanları kötü çalışma şartlarından dolayı iş bıraktı Çin'in en zengin ismi şişe su üreten Zhong Shanshan oldu Baltalı katil zanlısına müebbet hapis cezası verildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın biber reçeli şaşkınlığı: İlk kez duydum, o nasıl oluyor?