Bilim Adamları Bir Araya Geliyor - Son Dakika

Bilim Adamları Bir Araya Geliyor

10.01.2012 14:53
Bilim Adamları Bir Araya Geliyor

Proje kapsamında, 12 ayrı üniversiteden 35 bilim adamı 13 Ocak Cuma günü bir araya geliyor.

Kartepe Belediyesi tarafından yaklaşık bir yıl önce başlatılan proje kapsamında, 12 ayrı üniversiteden 35 bilim adamı 13 Ocak Cuma günü bir araya geliyor. 2011 yılı içerisinde üzerinde yoğun bir şekilde çalışılacak olan Kartepe Kitabı; tarih, coğrafya, arkeoloji, sanat tarihi, halk bilimi, sosyoloji, iktisat-nüfus, turizm, el sanatları, giyim-kuşam-süslenme, beslenme-yemek-mutfak, eğitim, müzik, dil-edebiyat, mimari miras ve tarım olmak üzere 15 ana başlıktan oluşacak.

Yaklaşık 75 akademisyenin katkı vereceği projenin tanıtım toplantısında 35 bilim adamı hazır bulunacak. 2013 yılında yayımlanması planlanan Kartepe Kitabı'nın bölgenin tüm yönleriyle ortaya konması, eldeki değerlerin gelecek kuşaklara taşınması konusunda en önemli kaynak olacak. 13 Ocak Cuma günü KOÜ Derbent Uygulama Oteli'nde saat 10.00'da başlayacak programda sunum ve yapılacak konuşmalardan sonra ilçe turu yapılacak.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Eğitim Bilim Adamları Bir Araya Geliyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement