Bilim insanları şokta! 49 gün boyunca vücutta kalan mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi - Son Dakika

Bilim insanları şokta! 49 gün boyunca vücutta kalan mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi

Çin'de Çonçing'teki Askeri Hastane Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada uzmanlar, orta yaşlı bir adamdan elde ettikleri numuneleri inceleyince tam 49 gün boyunca belirti göstermeden vücutta kalan mutasyona uğramış koronavirüs tespit etti.

Koronavirüs tespit edilen hasta sayısı 950 bini geçerken salgının başladığı Çin'de hastalardan toplanan numuneleri inceleyen araştırmacılar şoke eden sonuçlarla karşı karşıya kaldı. Yapılan bir araştırma, mutasyona uğramış bir koronavirüsün tespit edildiğini ortaya koydu. Orta yaşlı bir koronavirüs vakasını inceleyen uzmanlar, hastadan alınan numunede 49 gün boyunca kalan virüs tespit etti. Daha önce en uzun kalan virüs 37 gün boyunca vücutta belirti göstermeden kalıyordu.

2 AY BOYUNCA HASTA EDEBİLİYOR

Çonçing'teki Askeri Hastane Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada uzmanlar, orta yaşlı bir adamdan elde ettikleri numuneleri inceleyince tam 49 gün boyunca belirti göstermeden vücutta kalan bir koronavirüsü tespit etti. Mutasyona uğramış koronavirüsün 2 ay boyunca insanları hasta edebileceğini duyuran bilim insanları hastanın semptomlarının düşük ve orta seviyeli olduğunu duyurdu.

DAHA ÖNCE 37 GÜN OLARAK TESPİT EDİLMİŞTİ

Daha önce yapılan araştırmalar arasında en uzun süre hayatta kalarak bulaşan virüs 37 gün boyunca insanları hasta etme riskine sahipti.

Öte yandan Çonçing'teki hastane çalışanları ile Dalian'daki 967 Numaralı PLA Hastanesi ve Wuhan'daki PLA Genel Hastanesi'nin ortak çalışmasında bu virüsün insanla simbiyotik bir ilişkiye girdiği aktarıldı.

Bilim insanları şokta! 49 gün boyunca vücutta kalan mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi
YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Hindistan'da erkek arkadaşıyla kaçan genç kıza meydan dayağı atıldı Cinsel ilişki fantezisi için tutulan iki adam ellerinde palalarla yanlış eve girdi Erdoğan'ın mesajı Yunanistan'ı çıldırttı: Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma Çekirge istilasına karşı son çare: Gürültü yapın, şehri geçip giderler Rus milyarderler koronavirüs salgınından kurtulmak için Avrupa sahillerine kaçıyor Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın tweetini şiddeti yücelttiği için gizledi Korona engeline takılan doktor çift, çalıştıkları hastanede evlendi Eylemleri bastırmak için uğraşan Trump hakkında bomba iddia: Hamile bıraktığı asistanını boğarak öldürdü ABD polisi, siyahi protestocularla baş edemeyince Amerikan ordusu harekete geçti CNN muhabiri, Minneapolis'teki olayları anlatırken canlı yayında gözaltına alındı ABD'de siyahi vatandaşın polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis savaş alanına döndü Sırlar ortaya çıkıyor! Uçaktaki cinsel ilişki skandalında yeni detay Filmleri aratmayan görüntü! İki grup av tüfekleriyle sokak ortasında çatıştı Dünyadaki fiziki altınların dörtte biri New York Merkez Bankası'nın kasasında saklanıyor Siyahi Amerikalı Floyd'un öldürüldüğü Minneapolis'te göstericiler polis merkezini ateşe verdi