Bilim insanları tespit etti! Koronavirüs kendine yeni bir yaşam alanı daha buldu - Son Dakika
BBC

Bilim insanları tespit etti! Koronavirüs kendine yeni bir yaşam alanı daha buldu

26.03.2020 11:39

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü, yaptığı araştırmada, virüsün bazı hastaların dışkıları yoluyla kanalizasyona karıştığını tespit etti ve atık sulardan uzak durulması uyarısında bulundu.

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM) salgının yoğun olarak görüldüğü Tilburg kenti ile başkent Amsterdam'daki kanalizasyon suyunda koronavirüse rastlandığını açıkladı. RIVM virüsün bazı hastaların dışkıları yoluyla kanalizasyona karıştığını belirterek, atık sulardan uzak durulmasını istedi.

KANALİZASYON ŞEBEKELERİNDE VİRÜS TESPİT EDİLDİ

Enstitü, Hollanda'da salgının yayılması üzerine Mart ayı ortalarında kanalizasyon sularında inceleme yaptı. Ülkede ilk resmi korona hastasının teşhis edildiği Loon op Zand ilçesinin atık su arıtma tesisin yanı sıra Kaatsheuvel kasabası, Tilburg ve Amsterdam kentlerinin kanalizasyon şebekelerinde koronavirüs bulundu.

İÇME SULARI GÜVENLİ

Kaatsheuvel kasabasındaki arıtma tesisinden çıkan sularda virüsün yer almadığını ve arıtma suyu ile içme suyu arasında bağlantı bulunmadığını belirten Hollandalı uzmanlar, içme sularının güvenli olduğunu açıkladı. Su İşletmeleri Birliği'ne göre, Kaatsheuvel deki yerel sakinler için herhangi bir risk yok.

Bilim insanları tespit etti! Koronavirüs kendine yeni bir yaşam alanı daha buldu

Son Dakika Dünya Bilim insanları tespit etti! Koronavirüs kendine yeni bir yaşam alanı daha buldu - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR (17)
  • mehmet alımoglu: bu sekılde durduramassınız salgını unutmayın bu salgın cok bulaşıcı nasıl durdurulur pekı evet durdurulur caresı var evet ıstenurse turkıyeden koku kazınır kora nanın sunu da unatmayın bu vırus dıs ortam da cok uzun zaman yasama kabılıyetı var onun ıcın vırus ımha olmuyor caresı genel karantına uygulamak coksıkı ozaman vırus bılasacak ınsan bulamayacak kendı kendıne ımha edecek termınator gıbı kendını ımha edecek bu dışarıda ınsan bulursa bızı yok edecek Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Resmi Gazete'de yayımlandı: 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak Aliyev "Yeni bir gerçeklik yarattık" diyerek duyurdu: Tek bir Azerbaycan devletinde hayatlar güzel olacak Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat, daha önce de eşini zehirlemiş Boşanma davası sonrası sinir krizi geçiren Yağmur Sarnıç'tan çok konuşulacak "büyü" iddiası Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım Koronanın en erken belirtisi ortaya çıktı: Aşırı burun kuruluğu hastalığın habercisi olabilir Bakan duyurdu, parmak iziyle kimlik doğrulama geliyor! Pilot uygulama ocakta Bomba iddia: Kendi evinde karantinaya giren Hadise ve Kaan Yıldırım ayrıldı