Bilim insanlarının yeni araştırması: Koronayı atlatanlar bağışıklık kazanamayabilir - Son Dakika

Bilim insanlarının yeni araştırması: Koronayı atlatanlar bağışıklık kazanamayabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele devam ederken bilim insanları da çalışmalara ara vermiyor. Buna göre koronavirüsü atlatmış bir kişide hastalık yeniden görülebilir.

"Koronavirüse karşı bağışıklık endişe verici derecede kısa" Bu araştırma sonucu, Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanlarının Nature Medicine dergisinde yayınladığı ortak çalışmada yer alıyor. Araştırmaya göre, virüse yakalanmak hastaların bağışıklık geliştirdiği anlamına gelmiyor.

4 VİRÜS TÜRÜ İNCELENDİ

Bilim insanları tekrarlayan enfeksiyon risklerini araştırmak için bir çalışma yaptı. Çalışmada, kısa bir süredir yayılan Kovid-19 yerine hafif soğuk algınlığına neden olan dört koronavirüs türü incelendi.

513 kan örneği üzerinde yapılan antikor miktarı analizine göre virüsün bir yıl ya da daha kısa süre içinde yeniden aynı hastaya bulaşabileceği ortaya çıktı.

BAĞIŞIKLIK KAZANDIĞINIZI DÜŞÜNMEYİN UYARISI

Büyük ölçüde farklılık gösteren tüm virüsler için aynı sonuca ulaşıldı. Araştırmacılar arasında sonucun tüm koronavirüslerin ortak özelliği olduğu yönünde bir kanı hakim.

Araştırmacılar, virüse yakalanmış ve iyileşmiş kişilerin hastalığa karşı bağışıklık kazandığını düşünmemesi gerektiğini, önlemlere uymaya özen göstermesi gerektiğini belirtiyor.

Bilim insanlarının yeni araştırması: Koronayı atlatanlar bağışıklık kazanamayabilir

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 08:11

Son Dakika Güncel Bilim insanlarının yeni araştırması: Koronayı atlatanlar bağışıklık kazanamayabilir - Son Dakika

YORUMLAR (13)
  • düşünce dünyası: Bu virüse karşı tüm çabalar boşuna. Virüs güçsüz hale gelene kadar bekleyeceğiz. Biyologlar böyle diyor, tıpçıları ve hastane sahiplerini dinlemeyin. Para değil mesele hayat. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • otobüs şöförü: felaket tellallığı yapıp bilmem kaç bin kişi şu anda otobüsle koronalı seyahat ediyor diye açıklama yapıyor lavuğun birisi ve ekonomiyi bitirdi yiyecek ekmek bulamıyor gariban uzun yol şöforleri borçları aldı başını gidiyo Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Alkollü yakalanan hakim polislere saldırıp küfretti Eski sevgilisi Murat Dalkılıç ile pişti olan Hande Erçel'den kafa karıştıran çıkış: Bizi çok sık göreceksiniz Acun Ilıcalı'nın canlı yayında zor anları! "Bağış yapacağım" diye yayına bağlanan kadın, yardım istedi İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 33 zam geldi Üzerine kızgın yağ döken sevgilisine 14 yıl ceza verilince mahkeme salonunda yalvardı: Bırakın onu Tüfekle ev basıp küçük kızın ölümüne sebep olmuştu! Anne, oğluna verilen cezayı duyunca adliyede intihara kalkıştı Üniversite öğrencisinin ev arkadaşı diye yanına aldığı kişi hırsız çıktı 2 gündür aranan 4 çocuk babasının cansız bedeni, fındık bahçesinde bulundu