Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı: Vaka Sayısı Ne Zaman Düşecek? - Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı: Vaka Sayısı Ne Zaman Düşecek?

Son zamanlarda açıklanan veriler ışığında ülkemizde yeni tip koronavirüs salgınında kademeli bir

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı: Vaka Sayısı Ne Zaman Düşecek?, System.String[]

Son zamanlarda açıklanan veriler ışığında ülkemizde yeni tip koronavirüs salgınında kademeli bir düşüş eğilimi gözlemleniyor. Buna karşın sayıların hala yüksek seviyelerde yer aldığı söylenebilir. Peki salgında vaka sayısı ne zaman gerçek anlamda düşüşe geçecek? Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel merak edilen bu soruya açıklık getirdi.


Vaka Sayısı Hangi Tarihte Düşecek?


Prof. Dr. Levent Yamanel yaptığı açıklamalar sırasında salgının ilerleyişi hakkında merak edilen bazı detaylara açıklık getirdi. Alınan tedbirlere sıkı bir şekilde uymaya devam etmemiz durumunda haziran ortası gibi vaka sayılarında ciddi bir düşüş görebileceğimizi belirten Yamanel, virüsün yazın çok güçlü olamayabileceğini belirtti.


"Eğer tedbirleri iyi şekilde uygulayabilirsek, devam edebilirsek buna, çok yakın zamanda haziran ortalarında vaka sayılarının çok azaldığını görüp daha güzel şeyler konuşabiliriz. Vaka sayılarının yaz aylarında azalacağını ümit ediyorum.


Tabii ki bunu zaman gösterecek, ama tabii şu anda da havalar sıcak ve olumlu etkilerini yavaş yavaş görüyoruz."


Peki siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce salgındaki vaka sayısında gerçekten bir düşüşü hangi tarihlerde gözlemlemeye başlayacağız? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu Şeyma Subaşı, kendisini övdüğü paylaşımı kısa sürede yayından kaldırdı Cem Uzan torun sahibi oldu Haluk Levent, Kaş'ta yanan 25 dönümlük alanı ağaçlandırmak için çalışmalara başladı İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Genç milyarder, yatak pozlarıyla milyonları kendine hayran bıraktı Sadece sosyal medya paylaşımlarından aylık 600 bin lira kazanıyor Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya'dan dans şov 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne film seti kuruldu