Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Okyay: AVM'lerde ciddi birikme var, kapatılmalı - Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Okyay: AVM'lerde ciddi birikme var, kapatılmalı

02.12.2020 08:28

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay, yeni koronavirüs kısıtlamaları sonrasında "AVM'ler hala açık ve kasalarda ciddi birikme var. AVM'ler ve adliyeler kapatılmalıdır" dedi. Okyay, ev toplantılarına da mutlaka son verilmesi gerektiğini söyledi.

Habertürk ekranlarında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay; korkunç boyuta ulaşan korona vaka sayısı sonrası alınan yeni kısıtlamaları değerlendirdi.

Okyay; restoran, cafe vb. yerlerin kapatıldığı bugünlerde AVM'lerin hala açık olmasının salgının seyri açısından iyi olmadığını belirtti. "AVM'ler hala açık ve kasalarda ciddi bir birikme yaşanıyor. AVM'ler ve adliyeler kapatılmalıdır" diyen Okyay, kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiğini söyledi. Profesör ayrıca, evlerde yapılan toplantıların da mutlaka sonlandırılması gerektiğini ifade etti.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Okyay: AVM'lerde ciddi birikme var, kapatılmalı
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay

AVM'LERE HES KODU İLE GİRİLMESİNE KARAR VERİLMİŞTİ

Kabine toplantısı sonrası yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her alışveriş merkezi, semt pazarı için hıfzıssıhha kurulu sayıyı tek tek belirleyecektir. Ayrıca alışveriş merkezlerine girişlerde HES kodlamasına geçilecektir. Kalabalık caddeler ve meydanlara girecek kişi sayısı sınırlanabilecektir" ifadelerini kullanmıştı. HES kodu SMS ile sorgulanabildiği gibi, Hayat Eve Sığar uygulaması ve e-Devlet üzerinden de alınabiliyor.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Okyay: AVM'lerde ciddi birikme var, kapatılmalı

Son Dakika Güncel Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Okyay: AVM'lerde ciddi birikme var, kapatılmalı - Son Dakika


Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı