Bilim Kurulu Üyesi: Virüs Türkiye'nin Her Yerine Yayıldı - Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi: Virüs Türkiye'nin Her Yerine Yayıldı

24.03.2020 13:34
Bilim Kurulu Üyesi: Virüs Türkiye'nin Her Yerine Yayıldı, System.String[]

Hem ülkemizde hem de dünyada günden güne artış gösteren COVID-19 virüsü hakkında çarpıcı bir açıklama geldi.

Hem ülkemizde hem de dünyada günden güne artış gösteren COVID-19 virüsü hakkında çarpıcı bir açıklama geldi. Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ahmet Demircan virüsün ülke geneline yayıldığını ve iyileşen hastaların tekrar hastalanabileceğini belirtti.

Coronavirüsün en önemli belirtisinin yüksek ateş olduğunu ancak bunun yanında boğaz ağrısı, geniz akıntısı ve kuru öksürük şeklindeki bulguların da olduğunu ifade eden Demircan, "Şu durumda boğaz ağrısı ve kötü öksürük varsa veya buna temas ekliyoruz. Temaslının temaslısı da çıkmaya başladı." dedi.

Ayrıca henüz tedavi yöntemi olarak etkili bir yol olmadığını aktaran Bilim Kurulu üyesi şunları aktardı:

"Sıtma ve romatizmada kullanılan bir ilacı kullanabiliyoruz. Japonların geliştirdiği Çin'de de kullandıkları bir ilacı Türkiye'ye getiriyoruz. İlaç gelince yatan hastalarda ve yoğun bakımlardaki hastaların tedavisinde kullanılacak"

Salgının bölge içerisinde kalmadığını hatta Türkiye'ye yayıldığını ifade eden Demircan "Sayıları Bakan bey açıklıyor. Bazı illeri biliyoruz. Bazı vakaları tartışıyoruz. Bunları biraz daha ilerleyen günlerde ve yakın zamanda Bakan Bey açıklayacaktır" şeklinde konuştu.

Bilim Kurulu Üyesi: Virüs Türkiye'nin Her Yerine Yayıldı

Kaynak: Tamindir

Son Dakika Teknoloji Bilim Kurulu Üyesi: Virüs Türkiye'nin Her Yerine Yayıldı - Son Dakika


Son Dakika

Öksürük krizine giren Putin'in sağlık durumu hakkında bomba iddia: Kanser nedeniyle ameliyat oldu Oyuncu Öykü Çelik'in koronavirüs paylaşımı tepki çekti, apar topar kaldırdı Ford Otosan'ın Gölcük fabrikasındaki yüzlerce işçi evlerinde karantinaya alındı Ezber bozan araştırma: Koronavirüs olanların en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma olasılığı çok düşük Hercai dizisinin Nigar'ı İnci Şen, usta oyuncu Şener Şen'in kardeşi çıktı İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama: Kısıtlama yarın başlıyor "Ben polisim" diyerek ambulans şoförünü darbeden şahıs, emlakçı çıktı Yüzde 95 etkili koronavirüs aşısı Türkiye'de 40 gönüllüye uygulandı! İlk sonuçlar tatmin edici